پنجشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
کارشناس مسائل سیاسی:

با تروریست نامیدن سپاه به‌دنبال تأثیرگذاری بر بازار ایران بودند/ آمریکایی‌ها این اتحاد را پیش‌بینی نمی‌کردند

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه این اقدام از چند نظر مهم بود، گفت: می‌خواستند بر بازار داخلی ایران تأثیر بگذارند که در حدی بر بازار سکه تأثیر گذاشت اما پس از مدتی این تأثیر پایان یافت.
با تروریست نامیدن سپاه به‌دنبال تأثیرگذاری بر بازار ایران بودند/ آمریکایی‌ها این اتحاد را پیش‌بینی نمی‌کردند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مرتضی موسوی‌نژاد با اشاره به اقدام آمریکا در قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، اظهار داشت: این اقدام دارای جنبه‌های سیاسی و حقوقی است.
وی تصریح کرد: وارد شدن سپاه به لیست تروریستی توسط آمریکا باعث اعمال یک سری تحریم‌ها می‌شود که این تحریم‌ها برای هر نهاد یا شخص همکار با سپاه اعمال خواهد شد.
کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این اتفاق در حالی است که تحریم‌ها قبلاً برای سپاه ایجاد شده و در حوزه عمل اتفاق جدیدی نیفتاده است.
موسوی نژاد عنوان داشت: در راهبرد امنیت ملی آمریکا نیز با حضور سپاه در لیست تروریستی اتفاق جدیدی نیفتاده چراکه دشمنی آمریکا با سپاه مشخص است و هرگونه تحریم تسلیحاتی و اقتصادی در گذشته‌ اعمال شده است.
وی خاطرنشان کرد: سپاه قدس که در عرصه بین‌المللی مطرح است بیش از ۱۰ سال است که تحریم شده و در لیست تروریستی رفته است.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه این اقدام از چند نظر مهم بود، افزود: می‌خواستند بر بازار داخلی ایران تأثیر بگذارند که در حدی بر بازار سکه تأثیر گذاشت اما پس از مدتی این تأثیر پایان یافت.
موسوی‌نژاد بیان کرد: علت عدم تأثیر این اقدام همراه شدن تمام کشور و حتی برخی از مجرمین امنیتی فتنه ۸۸ بود که به نفع سپاه هم‌صدا شدند.
وی به طرح مجلس علیه آمریکا اشاره کرد و گفت: از نظر شورای امنیت ملی ایران نیروهای آمریکا در غرب آسیا و آسیای میانه تروریست هستند و این نظر شورای امنیت ملی جنبه حقوقی دارد.
کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اگر یک نیروی مجاهد و یک نیروی حامی جمهوری اسلامی در منطقه که حتی ایرانی نباشد علیه آمریکا و یا نیروهایی که ما آن‌ها را تروریست شناخته‌ایم اقدام کند طبق این مصوبه که ما آن را به رسمیت شناخته‌ایم علیه تروریست اقدام کرده و کار خوبی بوده است.
موسوی نژاد با اشاره به اینکه در افکار عمومی در داخل کشور به نفع سپاه اقدامات بسیار خوبی انجام شد، گفت: در داخل کشور این اتحاد قابل پیش‌بینی بود و شاید آمریکایی‌ها این اتحاد را پیش‌بینی نمی‌کردند.
وی تصریح کرد: یکی از جنبه‌های این اقدام آمریکا انتخابات رژیم صهیونیستی اسرائیل بود و این اقدام در واکنش به درخواست‌های نتانیاهو بوده است.
کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه اقدام مجلس پاسخ مناسبی بود، اضافه کرد: حضور همه اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با لباس سپاه اثر خوبی را در داخل کشور داشت و پیام اتحاد را به خارج از کشور فرستاد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۸۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تحریم , سپاه