جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹
در نشست جمع‌بندی مصوبات سفر استاندار به زیرکوه مطرح شد

در خواست امام جمعه برای تغییر نام «زیرکوه»/ مبارزه با «زنگ زرشک» نیازمند اعتبار ۸ میلیاردی

نشست جمع‌بندی مصوبات سفر استاندار به شهرستان زیرکوه برگزار شد و طی این نشست برخی از مسؤولان استانی و شهرستانی به تبیین مشکلات و راهکارهای این شهرستان مرزی پرداختند.
در خواست امام جمعه برای تغییر نام «زیرکوه»/ مبارزه با «زنگ زرشک» نیازمند اعتبار ۸ میلیاردی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، استاندار خراسان‌جنوبی در ادامه سفرهای شهرستانی روز چهارشنبه عازم شهرستان زیرکوه شد و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا با مردم بخش زهان، روستاهای کبودان، زردان، فندوخت، عباس‌آباد، شاهرخت، بارنجنگان و شهر آبیز و حاجی‌آباد دیدار و مشکلات و درخواست‌های مردم این مناطق را از نزدیک بررسی کرد.
بازدید از ناحیه صنعتی شهر حاجی‌آباد، دیدار با خانواده جانباز 65 درصد مهدی میری در شهر حاجی‌آباد، دیدار با نخبگان شهرستان زیرکوه از دیگر برنامه‌هایی بود که در این سفر رقم خورد.
نشست جمع‌بندی مصوبات سفر استاندار به شهرستان زیرکوه نیز برگزار شد و طی این نشست برخی از مسؤولان استانی و شهرستانی به تبیین مشکلات و راهکارهای این شهرستان مرزی پرداختند.
درخواست‌های امام جمعه
حجت‌الاسلام غلامرضا مرتضائی‌نیا امام جمعه زیرکوه مردم را از بهترین سرمایه‌های این شهرستان دانست و گفت: ولایت‌مداری، انسجام و همدلی مردم زیرکوه بهترین سرمایه ما است.
وی تغییر نام شهرستان زیرکوه، افزایش شعاع مرزنشینی و احداث خانه عالم ازاهم خواسته‌های امام جمعه شهرستان زیرکوه بود.
تکمیل و تجهیز مجتمع‌های آبرسانی زیرکوه
مهدی صفوی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی از وجود 5 مجتمع آبرسانی در این شهرستان خبر داد و گفت: تکمیل و تجهیز این مجتمع‌ها در دست اجرا است.
وی بیان داشت: در صورت تعویض و تجهیز شبکه‌ها در دو روستای فندخت و چاه مجتمع وحدت 20، مشکلات مردم 20 روستا حل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی با اشاره به شبکه آبرسانی روستای آبیز، مطرح کرد: بررسی‌های مورد نیاز جهت اصلاح شبکه آبیز انجام شد که علاوه بر اعتبارات صرف شده باید برای سال آینده نیز برای این پروژه تأمین اعتبار کنیم.
وجود سه نقطه حادثه‌خیز در زیرکوه
جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی از وجود سه نقطه حادثه‌خیز در این شهرستان خبر داد و گفت: در شهرستان زیرکوه 3 نقطه پر خطر وجود دارد که بعد از اولویت‌بندی رفع خواهد شد.
مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی نیز از احداث یک سالن 2 هزار نفری در این شهرستان خبر داد و افزود: همچینین تجهیز 8 خانه روستایی یکی دیگر از برنامه‌های ورزش و جوانان استان در این شهرستان است که نهایتا در نیمه اول سال جاری انجام خواهد شد.
احداث گود باستانی
وی از احداث گود باستانی در مرکز شهرستان زیرکوه خبر داد و اعلام کرد: در هفته آینده 50 میلیون تومان اعتبار به هیأت و 40 میلیون تومان تجهیزات به هیأت ورزشی شهرستان تخصیص می‌دهیم.
کمبود متخصص در بیمارستان حاجی‌آباد زیرکوه، اعتبار 500 میلیون تومانی جهت اتمام پایگاه اورژانس شاسکوه از جمله موضوعاتی بود که توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مطرح و مقرر شد پایگاه اورژانس شهرستان تا پایان سال جاری با همکاری فرمانداری و دانشگاه به اتمام  برسد.
غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برخی از قنوات شهرستان نیازمند بازسازی و مرمت هستند، گفت: همچنین زنگ زرشک آفتی است که به جان مزارع زرشک افتاده است.
مبارزه با بیماری زنگ زرشک نیازمند اعتبار  8 میلیاردی
وی با بیان اینکه قریب به 850 هکتار از مزارع زرشک استان  آلوده به این آفت است، اعلام کرد: برای آفت‌زدایی هر هکتار 800 هزار تومان نیاز است که در مجموع برای آفت‌زدایی مزارع نیازمند  8 میلیارد تومان اعتبار هستیم.
به گزارش فارس؛ در این جلسه مقررشد روستای زردان به بخش شاخن از طریق جاده روستایی به طول 4 کیلومتر و مبلغ اعتباری 4 میلیارد تومان توسط استاندار تأمین اعتبار شود به‌طوری که با این مهم طول این منطقه به مرکز استان 50 کیلومتر نزدیکتر می‌شود.
احداث کتابخانه در سه شهر آبیز، زهان، حاجی‌آباد تا پایان سال 98 و 99، مجهز شدن روستاهای بالای 2 هزار و 500 نفر به کتابخانه، برق‌رسانی 200 میلیون تومانی برای کویرهمت‌آباد و تجنود تا پایان شهریورماه امسال، ایجاد کمپ موقت در شهر آبیز، تسریع در گازرسانی، حل شدن مشکل اینترنت شهرستان در شهریورماه، تعیین تکلیف کلینیک سلامت در روستای بارنجگان، بررسی نامه‌های مردمی و غیره از دیگر مباجثی بود که در مطرح و گاها به تصویب رسید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۰۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زیرکوه , زرشک