شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
امام جمعه درمیان:

دانش‌آموز وجود دارد، اما مدرسه به اندازه کافی نیست

امام جمعه درمیان گفت: در بسیاری از شهرها مدرسه وجود دارد، ولی کمبود دانش آموز احساس می‌شود، اما این موضوع در شهرستان درمیان بر عکس است به طوری که دانش‌آموز وجود دارد، اما مدرسه به اندازه کافی در این بخش موجود نیست.
دانش‌آموز وجود دارد، اما مدرسه به اندازه کافی نیست
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حجت الاسلام خزاعی امروز 24 فروردین جاری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه درمیان نیازمند تاسیس مدارس جدید است، گفت: در اسدیه نیازمند تاسیس حداقل ۳ مدرسه جدید و ۳خوابگاه هستیم و با اطلاع رسانی کردن کمبودها می توانیم باعث جذب خیرین مدرسه ساز شویم.
وی افزود: در بسیاری از شهرها مدرسه وجود دارد، ولی کمبود دانش آموز احساس می‌شود اما این موضوع در شهرستان درمیان بر عکس است به طوری که دانش‌آموز وجود دارد، اما مدرسه به اندازه کافی در این بخش موجود نیست.
خزاعی با بیان اینکه هر سال تعداد دانش آموزان درمیان در حال افزایش است، گفت: به دلیل کمبود مدرسه و مرزی بودن درمیان ثواب مدرسه ساختن در این منطقه کمتر از مسجدسازی نیست.
وی با اشاره به اینکه مدرسه خانه دوم دانش آموزان محسوب می شود، افزود: اهمیت مدرسه ممکن است از خانه اول نیز به خاطر پرداختن به دانش و علم بالاتر باشد و لازم است که خیرین مدرسه ساز در این زمینه ورود پیدا کنند.
خزاعی اظهار کرد: امیدواریم بخشی از این هزینه‌ها را به امر مدرسه‌سازی در منطقه درمیان اختصاص یابد، چرا که امر مدرسه‌سازی در این منطقه بسیار واجب است.
امام جمعه درمیان با تاکید بر اینکه خیرین مدرسه‌ساز با زحمت‌های فراوان اقدام به ساخت مدارس کرده‌اند، ادامه داد: بنیاد برکت و آموزش و پرورش نیز در زمینه مدرسه‌سازی کارهای خوبی در شهرستان درمیان انجام داده است، اما کافی نیست.
وی با تاکید بر اینکه هنوز منطقه درمیان نیازمند تاسیس مدارس جدید است، افزود: اکنون مدارس کانکسی بسیاری در درمیان وجود دارد و با توجه به مرزی و محروم بودن درمیان نیاز است که خیرین مدرسه‌از به این شهرستان توجه بیشتری داشته باشند.
خزاعی با بیان اینکه در اسدیه نیازمند تاسیس حداقل سه مدرسه جدید و سه خوابگاه هستیم، ادامه داد: اخیرا کلنگ زنی با کمک آموزش و پرورش، بنیاد برکت، خیرین و آستان قدس رضوی در زمینه مدرسه سازی در بخش درمیان انجام شده که امیدواریم به ثمر برسد.
امام جمعه درمیان با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در جذب کمک‌های خیرین بسیار تاثیرگذار است، گفت: باید نیازهای خود را به گوش مسئولان برسانیم تا بتوانند نسبت به جذب خیرین اقدام کنند.

انتهای پیام4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آموزش‌ و پرورش , درمیان