مدیرکل مدیریت بحران خراسان‌جنوبی:

وضعیت کلی استان مناسب ارزیابی می‌شود

25 فروردين 1398 ساعت 13:01

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: قطعی برق، آبگرفتگی برخی مناطل مسکونی بسته شدن مسیر سربیشه - ماهیرود از خسارات ناشی از بارندگی اخیر در خراسان جنوبی است اما وضعیت کلی استان تاکنون مناسب ارزیابی می‌شود.


به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، سیدابوالحسن میرجلیلی اظهارداشت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی از صبح دیروز  بارندگی‌های رگباری در شهرستان‌های زیرکوه، خوسف، درمیان، نهبندان، بشرویه، طبس و سربیشه گزارش شد که حجم بارش‌ها در مناطق کوهپایه‌ای این شهرستان‌ها باعث ایجاد روان‌آب شد.
آبگرفتگی 8 واحد مسکونی در شهرستان‌های سربیشه و زیرکوه
وی گفت: قطعی برق در برخی روستاهای سربیشه و زیرکوه، مسدود شدن محور ارسک به دیهوک و آبگرفتگی هشت واحد مسکونی در شهرستان‌های یاد شده از خسارات روز گذشته بارندگی‌ها بود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری سومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان به ریاست استاندار در روز پنج‌شنبه با حضور 44 عضو شورا و همچنین حضور فرمانداران به صورت ویدیو کنفرانس و اتخاذ تصمیمات و تمهیدات پیشگیرانه را فتح باب حرکت خودجوش هم استانی‌های در ترمیم سیل‌بندها و دیوارهای حفاظتی در سطح روستاها با هماهنگی مجموعه‌های امدادی و عملیاتی دانست.
وضعیت کلی استان تاکنون مناسب ارزیابی شده است
میرجلیلی با اشاره به بارندگی‌های بالای 40 میلی‌متر در مناطق روستایی شهرستان‌های نهبندان خوسف درمیان سربیشه و زیرکوه در 24 ساعت گذشته افزود: با توجه به بازدیدهای میدانی و اقدامات پیشگیرانه تاکنون خسارات استان از موج جدید بارشی کاهش چشمگیری داشته و مردم باید به اخطاریه و و هشدارهای هواشناسی توجه بیشتری داشته باشند.
وی در زمینه راه‌ها و محورهای مواصلاتی نیز عنوان کرد: تمام محورهای مواصلاتی استان باز و تردد در آنها جریان دارد و صرفا محورهای ارسک به دیهوک و همچنین محور بشرویه به فردوس برای ساعاتی در عصر شنبه مسدود شد که با تلاش راهداران استان بازگشایی شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی به اعزام تیم‌هایی از دفتر بازرسی استانداری به شهرستان‌های در معرض خطر روان‌آب اشاره کرد و گفت: وضعیت کلی استان تاکنون مناسب ارزیابی شده است.
اجرای محدودیت تردد برای ماشین‌های سنگین در محورهای نهبندان
فرماندار نهبندان نیز با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان نهبندان خوب است هم‌اکنون در حال بازدید از سیل بندهای سطح شهرستان هستیم گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی برق مناطق وصل، محور روستایی ارسک به دیهوک بازگشایی و آبگرفتگی منازل مرتفع شد.
کریمیان افزود: در برخی از روستاها از جمله سهل‌آباد شاهد آب گرفتگی در 5 خانه بودیم که با کمک نیروهای امدادی هلال احمر برطرف شده است و دو چوپان گم شده در شهرستان نهبندان نیز با کمک نیروهای امدادی پیدا شدند.
وی با بیان اینکه دو محور نیز در سطح شهرستان آب گرفتگی داشته است گفت: با توجه به تردد ماشین‌های سنگین دستور داده شده تا پایان بحران مطلقا ماشین‌های سنگین در محورهای شهرستان تردد نکنند.
فرماندار نهبندان افزود: در حال حاضر معاونان و بخشداران نیز در روستاهای مختلف در حال بازدید میدانی هستند و هم‌اکنون 10 پایگاه هلال احمر، 11 پایگاه اورژانس، تمام دستگاه‌های عضو مدیریت بحران و غیرعضو در حال آماده باش کامل هستند و مرخصی‌ همه نیروها لغو شده است.
بیشتر بارش‌ها در منطقه مرزی بندان و طبسین است
وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی نیز در حال نیمه آماده است که اگر وسایل دستگاه‌های دولتی کم باشد بخش خصوصی در صورت شدت دامنه بحران به کمک بخش دولتی بیاید.
کریمیان با بیان اینکه ارتش، نیروی مقاومت بسیج، سپاه و نیروی انتظامی نیز پای کار هستند گفت: با توجه به اینکه بیشتر بارش‌ها در منطقه مرزی بندان و طبسین است نیروهای هنگ مرزی نهبندان نیز در منطقه در حال آماده‌باش کامل هستند.
فرماندار نهبندان گفت: در دهستان میغان مقداری آب روی جاده را گرفته است و به همین دلیل ترددها ممنوع شده که خودروها در گِل گرفتار نشوند.
وی با بیان اینکه اولویت نجات جان افراد است افزود: تاکنون هیچ گزارشی از مصدوم شدن افراد گزارش نشده و فقط مقداری خرابی منازل داشتیم.
محور سربیشه به بازارچه ماهیرود تا اطلاع ثانوی مسدود است
جانشین پلیس راه خراسان جنوبی گفت: محور سربیشه به بازارچه ماهیرود به دلیل طغیان رودخانه ماهیرود تا اطلاع ثانوی مسدود است.
وی با بیان اینکه محوری جایگزین برای این مسیر وجود ندارد افزود: کامیون‌ها و تریلی‌ها در بیرجند یا سربیشه توقف کنند.
سرهنگ توفیقی‌نیا با اشاره به وضعیت دیگر محور‌های مواصلاتی استان بیان کرد: تمامی محور‌ها فعلاً باز بوده اما آسمان استان ابری بوده و رانندگان باید احتیاط کنند.
وی با اشاره به وزش باد شدید در برخی نقاط استان بیان کرد: با توجه به ریزش پراکنده باران محور‌ها لغزنده بوده و توجه هر چه بیشتر رانندگان را می‌طلبد.

انتهای پیام/4


کد مطلب: 21944

آدرس مطلب: http://www.KhorasanTime.ir/fa/doc/news/21944/وضعیت-کلی-استان-مناسب-ارزیابی-می-شود

خراسان تایم
  http://www.KhorasanTime.ir