يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
استاندار خراسان جنوبی:

بارش باران در خراسان جنوبی آسیب جدی به همراه نداشت

استاندار خراسان جنوبی گفت: بارش ها از عصر جمعه بخش عمده ای از شهرستان های استان به ویژه مناطق مرزی نهبندان، درمیان، زیرکوه و شهرستان خوسف را فرا گرفت که تا این لحظه آسیب جدی گزارش نشده است.
بارش باران در خراسان جنوبی آسیب جدی به همراه نداشت
 
محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه افزود: با توجه به آمادگی بسیار خوبی که در سطح استان بین نیروهای امدادی، عملیاتی و خدمات رسان وجود دارد تاکنون آسیب جدی نداشته ایم.
وی بیان کرد: جلسات متعددی در شورای مدیریت بحران استان برگزار شد و 302 اکیپ امدادی و عملیاتی در مناطقی که در آسیب سطحی و سیل بودند، سازماندهی شدند.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: مهمترین سازماندهی در حوزه راهداری، پلیس راه، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر و اورژانس بود که بیشترین آمادگی را در استان داشتند.
وی گفت: سایر دستگاه ها اعم از نیروهای نظامی و انتظامی نیز آمادگی بسیار خوبی داشتند و اقداماتی که در استان انجام شد، عمدتا پیشگیری بود.
معتمدیان افزود: در سطح روستاها و مکان های آسیب پذیر اعم از روستاها، رودخانه هایی که احتمال طغیان داشت و روستاهایی که در معرض آسیب بودند، شناسایی شدند و برخی خانه های روستایی که احتمال آسیب بود، جابه جا و مردم در محل امن اسکان داده شدند.
وی گفت: یکی از ویژگی های مهمی که در این ایام داشتیم، مشارکت مردم و حضور فعالانه و خودجوش آنان بود که اقدامات پیشگیرانه از جمله دیوارهای بازدارنده در روستا توسط مردم، جوانان و با همکاری دستگاه های امدادرسان انجام شد.
استاندار خراسان جنوبی افزود: تاکنون گزارش آسیب جدی به ما واصل نشده و فقط 6 خانه روستایی دچار آبگرفتگی شد که با ورود به موقع نیروهای امدادی، مشکل به سرعت برطرف شد.
وی با بیان اینکه همه مسیرهای مواصلاتی استان باز است اظهار داشت: تنها مسیر سربیشه - مرز ماهیرود انسداد موقت دارد که با تلاش همکاران راهداری تا ساعاتی دیگر باز می شود.
معتمدیان گفت: بیشتر بارندگی ها در محور شرق بود اما آمادگی کامل در سایر مناطق استان نیز داریم و با توجه به احتمال آسیب ها در مناطق روستایی و رودخانه های فصلی برخی مدارس را امروز تعطیل اعلام کردیم که اقدام پیشگیرانه خوبی بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۴۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , سیل