يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تاکیدکرد:

جلب توجه جوانان به اصل ولادت امام عصر(عج)

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به جلب توجه جوانان به اصل ولادت امام عصر(عج) تاکیدکرد.
جلب توجه جوانان به اصل ولادت امام عصر(عج)
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی استان ضمن تبریک ایام شعبان، هدف تمام برنامه‌های اجرایی در این مناسبت‌ها را تقویت حق و ابطال‌پذیری باطل دانست و اظهارکرد:اینکه اجرای بخش عظیمی از برنامه‌های مناسبتی به آذین‌بندی خیابان‌ها و محلات بستگی دارد، درست است اما در این بین باید توجه داشت اجرای این برنامه‌ها آنقدر پررنگ نباشد که هدف اصلی تحت الشعاع آن قرارگرفته و به فراموشی سپرده شود.
وی ادامه داد:افراد باید داوطلبانه به آذین‌بندی محلات و خانه هایشان اقدام کنند و این کار نباید به آنها تحمیل شود.
عبادی کار شدن بر روی انگیزه افراد را مقدم بر اشباع انگیزه دانست و افزود:امروز بیش از هرچیزی باید توجه جوانان را به اصل ولادت امام(ع) جلب کنیم و انجام کارهایی همچون آذین‌بندی مکان‌ها صرفا تا حدی که مشخص شود این روز با سایر روزها و شب‌ها متفاوت است کفایت می‌کند.
نماینده ولی فقیه استان عمل صالح را داشتن طرحی برای تغییر شرایط جهان دانست و تصریح کرد:یک عده دیوانه، مال‌پرست و شکم‌پرست، زن و بچه مردم را می‌کشند و همه از دور تماشا می‌کنند و نام آنان را مسلمان می‌گذارند. در این شرایط، عمل صالح آن طرحی است که کارشناسی شده باشد و مردم را نجات دهد، انسان صالح نیز فردی است که این طرح را در میدان عمل پیاده کند.
وی هدف عمل صالح را تقویت جان‌بهای ایمانی و نیز تقویت انگیزه‌ها در انجام عمل ایمانی دانست و خاطرنشان کرد:فرد در دنیا باید تحت فشار قرارگیرد تا بفهمد که نمی‌شود ظلم را پذیرفت و باید برای تغییر شرایط طرحی را پایه ریزی کرد و انتظار خود نیز به معنای انجام کار است و هیچ فرصتی بهتر از این ایام مبارک نیست.
امام جمعه بیرجند وضعیت کشورهای غرب و شرق جهان را از حیث طبیعت ظلم‌های آخرالزمان، یکسان دانست و ادامه داد:در کشورهای مختلف، از جمله کشورهایی که ادعای آزادی، دموکراسی و حقوق بشر دارند، مردم زیر ظلم و استکبار به ستوه آمده‌اند و در این شرایط مسلمانان باید بدانند که در دنیا مشتری خود را دارند به شرط اینکه به تبیین ارزش‌ها و اعتقادات خود بپردارند.
وی در پایان افزود:هم خداوند متعال منتظر ماست و هم امام زمان(عج) از هر جهت آماده است، این ما هستیم که باید نقوص خود را اصلاح کنیم و شرایط ظهور آن منجی بشریت را فراهم آوریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شعبان , نماینده ولی فقیه