دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۴
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس:

«سربیشه» منطقه ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه با بیان اینکه در صورت بهره‌برداری از اکتشافات معادن سربیشه وعدم خام فروشی می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی در دو شهرستان باشیم، گفت: به دنبال راه‌اندازی منطقه ویژه انرژی‌های تجدید پذیر در سربیشه هستیم.
«سربیشه» منطقه ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در منطقه می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، نظر افضلی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در نهبندان و سربیشه اظهار داشت: ظرفیت‌های عظیم معدنی این دو شهرستان و وجود معادن سنگ‌آهن، بازالت، بنتونیت، طلا، سیلیس، گارنت، دالوزیت، مس، منیزیت، تنگستن در منطقه وجود دارد که امید منطقه به معادن آن است و در صورت بهره‌برداری، اکتشاف و عدم خام فروشی می‌توانیم شاهد رونق عظیم اقتصادی در دو شهرستان باشیم
وی افزود: اگر همین معادن را بتوانیم توسعه دهیم دیگر نیازی نیست مردم روستاهای مرزی ما برای برداشت گوجه‌فرنگی به دشت‌های قزوین مهاجرت کنند.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این راستا با سرمایه‌گذارهای خصوصی و حقوقی و دولتی زیادی صحبت و شرکت‌ها و افراد زیادی به منطقه وارد شده‌اند و امیدواریم با همکاری سازمان‌های دولتی شاهد رونق معدنی استان باشیم.
افضلی عنوان داشت: بر اساس رایزنی با مسؤولین دولتی سربیشه را به‌عنوان منطقه ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه دولت گنجاندیم و تصویب آن در حال پیگیری است که به‌احتمال زیاد به‌زودی تصویب و عملیاتی می‌شود
وی افزود: نیروی انسانی حرف اول توسعه را زده و توسعه نیز در گرو تأمین زیرساخت‌ها است.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت: در بحث آب در حال حاضر در بین شهرستان‌های استان بدترین وضع در حوزه نهبندان و سربیشه حاکم است که باید آبرسانی به روستاها در اولویت قرار گیرد.
افضلی بیان داشت: توسعه باید برای مردم ملموس باشد و آن را در زندگی خود کاملاً درک کنند و باید با حضور فعال همه در این مسیر این هدف را قابل دستیابی و محقق کنیم.
وی بیان داشت: متأسفانه در سربیشه دچار عقب‌ماندگی تاریخی به جهت بی‌توجهی مسؤولین در سال‌های گذشته شده‌ایم و در زمینه توسعه کارهای زیادی انجام شده اما با توجه به محرومیت بسیار منطقه حجم کار انجام شده به چشم نمی‌آید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۵۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انرژی‌های تجدیدپذیر , سربیشه