دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی خبرداد:

ورود ۲ میلیون مترمکعب روان‌آب به ۷ سد مخرنی خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به بارندگی‌های ۷۲ ساعت گذشته در خراسان‌جنوبی، گفت: طی این مدت حدود ۲ میلیون متر مکعب رواناب وارد سدهای مخزنی استان شده است.
ورود ۲ میلیون مترمکعب روان‌آب به ۷ سد مخرنی خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین امامی از وجود هفت سد مخزنی و 12 تغذیه مصنوعی در خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: هفت سد مخزنی استان در بهترین شرایط پایداری قرار دارند.
وی سد فرخی قاین، سد مخزنی رزه شهرستان درمیان، سد مخزنی نهرین طبس، سد مخزنی دره‌بید طبس، سد مخزنی حاجی‌آباد قاین، سد مخزنی شهید پارسا سرایان، سد مخزنی برون فردوس، سد مخزنی کریت طبس و سد سیاهو سربیشه را از جمله سدهای استان ذکر کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه سدهای مخزنی در مجموع 80 میلیون متر مکعب و سدهای تغذیه مصنوعی در مجموع 20 میلیون متر مکعب رواناب را در استان مهار می‌کنند، تصریح کرد: ظرفیت سدهای مخزنی استان تنظیم سالانه 58 میلیون متر مکعب و تغذیه مصنوعی 14میلیون متر مکعب آب است.
امامی با اشاره به بارندگی‌های 72 ساعت گذشته در خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: در پی بارندگی‌های 72 ساعت گذشته حدود 2 میلیون متر مکعب رواناب وارد سدهای مخزنی استان شده است.
وی اعلام کرد: هم‌اکنون 38 میلیون متر مکعب از ظرفیت سدهای مخزنی استان خالی است که امید است در بارندگی‌های این هفته این ظرفیت تکمیل شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان‌جنوبی با اشاره به آخرین وضعیت سد نهرین طبس، اعلام کرد: سد نهرین برای چندین مرتبه در سال زراعی جاری آبگیری و سرریز شده بنابراین در همین راستا فرمانداری و شهرداری طبس نسبت به استحکام بخشی اقدام و هشدارهای لازم نیز به مردم نیز داده شده است.
امامی از مهار رواناب‌ها در سد سیاهو سربیشه خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به باز بودن دریچه‌های نگهداری بعد از مدتی آب جمع‌آوری و وارد دشت‌های اطراف می‌شود.
وی همچنین از سرریز شدن سد ذخیره‌ای- تغدیه‌ای شوسف نهبندان خبر داد و گفت: در حوزه این سد هیچ‌گونه جای نگرانی وجود ندارد ولی از شهروندان خواستاریم تا اطلاع ثانوی از نزدیک شدن به این سد اجتناب کنند.

 انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , سیل