دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹
فرماندار سربیشه خبر داد:

خسارات سیل در سربیشه/ اعزام نفربر ارتش برای جست‌وجوی مفقودان

فرماندار سربیشه از اعزام نفربر ارتش برای یافتن چند خانواده عشایری که شب گذشته در محدوده منطقه عشایری دهنه‌رود سربیشه مفقود شده بودند خبر داد.
خسارات سیل در سربیشه/ اعزام نفربر ارتش برای جست‌وجوی مفقودان
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدجواد فلاحی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در شهرستان سربیشه، اظهار داشت: طی 72 ساعت گذشته بارش‌های خوبی در این شهرستان ثبت شده است.
وی بیان داشت: همچنین جهت جلوگیری از خطرات سیلاب احتمالی تمام پیش دبستانی‌ها، مدارس استثنایی و مدارس روستایی بخش درح و مرکزی شهرستان سربیشه امروز دوشنبه تعطیل اعلام شده است.
فرماندار سربیشه از انتقال اهالی پنج روستای در معرض سیل به مکانی امن خبر داد و با اشاره به آخرین وضعیت این روستاها، تبیین کرد: خوشبختانه خسارت جانی در این روستاها گزارش نشده است.
فلاحی با اعلام اینکه 350 خانوار در محاصره سیل قرار داشتند که با تلاش شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان از محاصره سیل خارج شدند، تبیین کرد: براثر سیلاب 24 ساعت گذشته تیرهای شبکه برق 5 روستا در بخش مرکزی آسیب دیدند که منجر به قطع برق این روستاها شد.
وی ادامه داد: با تلاش نیروهای مدیریت توزیع برق شهرستان، برق اکثر این روستاها وصل و تعداد دیگر از این روستاها به وسیله برق اضطراری، برق‌دار شدند.
فرماندار سربیشه از اعزام نفربر ارتش برای یافتن چند خانواده عشایری که شب گذشته در محدوده منطقه عشایری دهنه‌رود سربیشه مفقود شده بودند خبر داد و گفت: شب گذشته چند خانواده عشایری که از سیستان و بلوچستان به محدوده عشایری دهنه‌رود سربیشه کوچ کرده بودند در اثر بارش‌های شدید رگباری و وقوع سیلاب مفقود شدند.
فلاحی با بیان اینکه نیروهای هلال‌احمر به دلیل تاریک شدن هوا و شدت سیلاب نتوانستند آن‌ها را در شب گذشته پیدا کنند، تصریح کرد: 6 چوپان مفقودی منطقه عشایری دهنه‌رود درح سربیشه که از عصر دیروز به دلیل سیل مفقود شده بودند با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر، ارتش، سپاه و نیروهای مردمی پیدا شدند.
وی بیان داشت: محورهای اصلی روستاهای حجت‌آباد، چاهخو قنبر، پهواز -پاسگاه حسین‌آباد، گز و اصغول، درح، خاکک و درح، کلاته‌شب، لانو، گوی، درح- پایانه مرزی ماهیرود، اسکیونگ، اسفزار دچار خسارت شد که با تلاش راهداران و دیگر عوامل امدادی بازگشایی شد.
فرماندار سربیشه از خسارت وارده به به تعدادی از پل‌های محورهای درح - پایانه مرزی و پاسگاه حسین‌آباد - پهواز خبر داد و افزود: همچنین اراضی کشاورزی روستاهای گزدز، نرگسک، زین‌آباد، بهامرز، چاهخو قنبر، لجونگ، سولابست، گلوباغ، ماهیرود، درخت توت، مشوکی، کنیف، نازدشت، نیزه گاو، اسکیونگ و دهیک دچار خسارت شده است.
فلاحی تلف شدن 31 رأس گوسفند در روستای نیزه گاب (چاه ملنگ) و خسارت به 3 روستای بخش مرکزی و 3 روستا در بخش درح را از دیگر خسارات سیلاب 24 ساعت گذشته اعلام و مطرح کرد: همچنین طی این مدت به 50 نفر گرفتار در سیلاب کمک‌رسانی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیلاب , سربیشه