دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵
سرپرست فرمانداری بشرویه خبرداد:

خسارات سیلاب در بشرویه/ از تخلیه ۷ روستا تا تخریب ۱۳ خانه

سرپرست فرمانداری بشرویه از تخریب 100 درصدی 13 منزل مسکونی در منطقه نیگنان روستای بندان بخش مرکزی بشرویه خبر داد.
خسارات سیلاب در بشرویه/ از تخلیه ۷ روستا تا تخریب ۱۳ خانه
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، علی شفیعی اظهارداشت: در پی فعالیت سامانه بارشی در شهرستان بشرویه کلیه تیم‌های امدادی و عملیاتی در این شهرستان به‌حالت آماده‌باش درآمدند.
وی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از 48 ساعت گذشته در این شهرستان، اعلام کرد: طی این مدت در بشرویه 30 میلی‌متر، رقه 33 میلی‌متر و ارسک 27 میلی‌متر ثبت شده است.

سرپرست فرمانداری بشرویه به تمهیدات انجام شده در خصوص جلوگیری از سیلاب احتمالی در این شهرستان، مطرح کرد: 7 روستای شهید قاسم‌پور، حسین‌آباد، بندان، کلاته حمام، چاه موتور اتحاد، عشق ‌باد و تجرگ به دلیل شدت باران و احتمال وقوع سیلاب تخلیه شدند.
شفیعی از تخریب بخشی از جاده‌های مواصلاتی و راه‌های فرعی و روستایی شهرستان به دلیل سیلاب خبر داد و افزود: سالن‌های ورزشی و آموزش و پرورش شهرستان برای اسکان اضطراری آماده شده است.

وی با اعلام اینکه براثر بارندگی‌های 72 ساعت گذشته، 13 منزل مسکونی در منطقه نیگنان روستای بندان بخش مرکزی بشرویه به طور کامل تخریب شده، اضافه کرد: همچنین  3 باب منزل دیگر تا حدود 30 درصد تخریب شده است.
سرپرست فرمانداری بشرویه از آبگرفتگی آبگرفتگی منازل در روستای بندان، کلاته حمام و شهید قاسم‌پور خبر داد و بیان داشت: همچنین به برخی از دامداری‌های شهرستان نیز خساراتی وارد شده است.

شفیعی با اشاره به خسارات وارده به یک واحد پرورشی شتر مرغ صنعتی در بشرویه، اعلام کرد: در اثر بارندگی‌های دیشب یک واحد پرورشی شتر مرغ صنعتی دچار آب گرفتگی شد که به دنبال آن  200 قطعه جوجه شتر مرغ و شتر مرغ پرواری و بیش از 100 تخم نطفه‌دار تلف شدند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی و هشدارهای سازمان هواشناسی و اقدامات پیشگیرانه قبل از بارندگی، حجم خسارات وارد شده به زیرساخت‌ها و مناطق مختلف به شدت کاهش داشته که هم‌اکنون از سوی ادارات و نهادهای مختلف در حال برآورد است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بشرویه , سیل