دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:

آماده‌باش ۳۰۲ تیم عملیاتی در خراسان جنوبی؛ بارندگی‌های اخیر تلفات جانی نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از آماده‌باش ۳۰۲ تیم عملیاتی در استان خبر داد و گفت: بارندگی‌های اخیر تلفات جانی نداشته است.
آماده‌باش ۳۰۲ تیم عملیاتی در خراسان جنوبی؛ بارندگی‌های اخیر  تلفات جانی نداشت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، سیدابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: بارندگی‌های بسیار خوبی را در خراسان جنوبی شاهد بوده‌ایم و در این راستا موج اصلی بارش‌ها از ظهر یکشنبه در استان آغاز و تا سحرگاه دوشنبه ادامه داشت.
وی با بیان اینکه شدت بارندگی‌ها در شهرستان‌های طبس، سربیشه، درمیان، نهبندان و زیرکوه بوده است افزود: در برخی نقاط کوهپایه‌ای خراسان جنوبی نیز بارندگی 100 میلیمتری را تجربه کرده‌ایم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به حجم بالای بارندگی‌ها که بی‌سابقه بوده است با آماده باش 302 تیم عملیاتی استان، اقدامات پیشگیرانه و حرکت خودجوش مردم خوشبختانه با این حجم بارش‌ها خسارت‌ها نسبت به بارش‌ها کاهش داشته و هیچ تلفات جانی نداشتیم.
امدادرسانی به 1100 نفر افراد گرفتار در سیلاب
میرجلیلی با بیان اینکه طی 48 ساعت گذشته یک هزار و 100 نفر از افراد گرفتار در سیلاب امدادرسانی شدند تصریح کرد: در این مدت با تلاش امدادگران 50 نفر در خراسان جنوبی از مرگ حتمی نجات یافتند.
وی به اسکان افراد در راه مانده در محورهای مواصلاتی استان اشاره و خاطرنشان کرد:  در این مدت یک هزار و 200 نفر از افراد در راه مانده در محورهای مواصلاتی استان در مساجد، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه اسکان داده شدند.
آب‌گرفتگی 92 واحد مسکونی روستایی در خراسان‌جنوبی
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: در بارندگی‌های اخیر 92 واحد مسکونی روستایی در استان دچار آبگرفتگی شدند که در همان ابتدا با تلاش امدادگران و نیروهای عملیاتی خراسان جنوبی این مشکل رفع شد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بارندگی تا اواخر امشب ادامه خواهد داشت 302 تیم تا صبح روز چهارشنبه در آماده باش کامل هستند تا عملیات امدادرسانی را به هم استانی‌ها داشته باشند.
میرجلیلی از قطعی برق در شهرستان‌های زیرکوه، نهبندان و سربیشه خبر داد و اظهار داشت: در این راستا با تلاش نیروهای شرکت برق این مشکل نیز برطرف شد و برق این شهرستان‌ها وصل شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه هم‌استانی‌ها محترم در بازه زمانی بارندگی در مسیر رودخانه‌ها قرار نگیرند و از مسافرت‌های غیر‌ضروری خودداری کنند گفت: بارندگی‌ها تا انتهای اردیبهشت ماه در فواصل زمانی متفاوت ادامه خواهد داشت بنابراین مردم باید به نکات ایمنی توجه کنند.
میرجلیلی خاطرنشان کرد: متأسفانه علیرغم توصیه‌های پلیس راه، طی شب گذشته اتوبوس کاشمر - یزد در سیل گرفتار و واژگون شد که خوشبختانه با تلاش امدادگران مسافران نجات یافتند و اسکان داده شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , ستاد مدیریت بحران