سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی:

پیاز و سیب‌زمینی خراسان‌جنوبی وارد بازار می‌شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی از پیش‌بینی برداشت شش هزار و ۷۲۰ تن پیاز و سیب‌زمینی در استان خبر داد.
پیاز و سیب‌زمینی خراسان‌جنوبی وارد بازار می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی عصمتی‌پور با اشاره به کشت محصول پیاز و سیب‌زمینی در مزارع استان، اظهار داشت: ۳۲۰ هکتار از اراضی استان زیر کشت سیب‌زمینی و پیاز است.
وی از کشت سیب‌زمینی در ۱۲۰ هکتار و کشت پیاز در ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان خبر داد و افزود: کشاورزان  توسعه آبیاری تحت فشار، توسعه استفاده از کودهای حیوانی، تغذیه متعادل با کودهای شیمیایی را برای تولید محصول سالم جدی بگیرند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۲۵ هکتار سیب‌زمینی در مزارع استان کشت شده، اضافه کرد: همچنین 55 هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت محصول پیاز رفته است.
عصمتی‌‌پور با اشاره به محصول برداشتی از مزارع استان، اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود سه هزار ۳۶۰ تن سیب‌زمینی و سه هزار و ۳۶۰ تن پیاز در خراسان‌جنوبی برداشت شود .
وی با اعلام اینکه محصول سیب‌زمینی از اسفندماه تا اواخر فروردین‌ماه کشت می‌شود، اضافه کرد: محصول پیاز نیز در دو مرحله از 15 آبان‌ماه تا 15 آذرماه و اوایل اسفندماه تا اواخر فروردین‌ماه کشت می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۷۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صادرات , جهاد کشاورزی