سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی خبرداد:

توزیع ۲۴۳ چادر بین حادثه‌دیدگان سیل/ امدادرسانی به ۱۵۱۴ نفر

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: عوامل امدادی هلال‌احمر در ۲۴ گذشته به یک هزار و ۵۱۴ نفر امدادرسانی کردند.
توزیع ۲۴۳ چادر بین حادثه‌دیدگان سیل/ امدادرسانی به ۱۵۱۴ نفر
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدرحیم شهریاری اظهار داشت: طبق اخطاریه‌های قبلی سازمان هواشناسی سیلاب در برخی مناطق استان به وجود آمد که در پی آن تیم‌های امدادی و عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان به حالت آماده‌باش کامل درآمدند.
وی با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادی و عملیاتی در سطح استان، بیان داشت: از روز جمعه همه تیم‌های امدادی و عملیاتی هلال‌احمر در مناطقی که مورد سیل قرار گرفتند حضور و توانستند به بسیاری از افراد حادثه‌دیده امدادرسانی کنند.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از ارسال کمک‌های جمعیت هلال احمر به مناطق سیل‌زده خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: جمعیت هلال احمر استان اقلام مورد نیاز برای مردم روستا‌های سیل‌زده را ارسال کرد.
شهریاری از توزیع 243 چادر بین حادثه‌دیدگان از سیل خبر داد و گفت: همچنین 645 بسته غذایی، یک هزار تخته پتو، 265 تخته موکت، 304 کیلو نایلون، 50 گالن آب و  400 قوطی کنسرو از دیگر اقلام توزیعی بین حادثه‌دیدگان بوده است.
وی با بیان اینکه شعبه‌های جمعیت هلال‌احمر در شهرستان‌ها، این اقلام را به مناطق سیل‌زده حوزه استحفاظی خود ارسال کردند، اضافه کرد: عملیات امدادرسانی در سیلاب هنوز در استان ادامه دارد.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از امدادرسانی به یک هزار و 514 نفر حادثه‌دیده در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: در این مدت یک هزار و 385 نفر اسکان داده شدند.
شهریاری با اشاره به امدادرسانی یک هزار و 200 نیروی امدادی در قالب 213 تیم، تبیین کرد: همچنین 23 پایگاه ثابت جمعیت هلال‌احمر استان و یک دستگاه بالگرد آماده امدادرسانی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی از جمله حوادث جاده‌ای، سیل و آبگرفتگی هستند.
وی با بیان اینکه شهروندان می‌توانند در صورت هر گونه مواجه با حادثه با سامانه 112 ارتباط برقرار کنند، اضافه کرد: نیروهای امدادی هلال‌احمر با توجه به اعلام حوادث بیشتر در منطقه تپه طاق طبس، دستگردان، زیرکوه، درمیان، سربیشه و بشرویه همچنان در حال امدادرسانی هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۷۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هلال احمر , هواشناسی