سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹

بیرجند؛ میزبان اولین کنفرانس ملـی "سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت "

دبیر اجرایی کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت گفت: اولین کنفرانس ملـی "سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت " 28 و 29 فروردین ماه جاری در دانشگاه بیرجند برگزار می شود.
بیرجند؛ میزبان اولین کنفرانس ملـی "سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت "
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهران تقی‌پور گرجی‌کلائی اظهار کرد: اولین کنفرانس ملـی "سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت" با حضور جمعی از پژوهشگران، علاقمندان دانشگاهی و صنعتی از داخل و خارج کشور به میزبانی بیرجند برگزار می‌شود.
وی بیان کرد:  در این حوزه در عرصه بین المللی کارهای بسیاری صورت گرفته اما تا این لحظه در خصوص ارتباط حوزه فناوری اطلاعات و الکترونیک و مراقبت از سلامت کنفرانسی در کشور برگزار نشده بود.
عضو هیئت علمی گروه الکترونیک دانشگاه بیرجند بیان کرد: در حوزه پزشکی برای تجهیزات پزشکی به نوعی از الکترونیک بهره می‌گیرند و با استفاده از تکنیک‌ها ابزار و تجهیزاتی در بستر الکترونیک طراحی و ساخته می‌شوند.
تقی پور ادامه داد: در همین راستا نیاز داشتیم که این فضا برقرار شود تا نیازهای حوزه پزشکی را بشناسیم و توانمندی‌های کشور را در حوزه بستر الکترونیک شناسایی و بتوانیم بین این دو حوزه ارتباط مناسب برقرار کنیم.
وی افزود: اکنون باتوجه به تحریم‌ها، بسیاری از ابزارهای حوزه سلامت را در اختیار نداریم و اگر فضایی به وجود آید تا نیازها احصا شود بسیاری از نیازهای پرزشکی برطرف خواهد شد.
دبیر اجرایی کنفرانس ملی سیستم‌ها و فناوری‌های محاسباتی مراقبت از سلامت با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با اعضای هیئت علمی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم پزشکی، افزود: با استقبال خوب دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مواجه شدیم و نهایت همکاری را با دانشگاه بیرجند داشتند.
تقی پور بیان کرد: در این کنفرانس بخشی از پژوهشگران به صورت داور و عضو کمیته علمی همکاری داشته، برخی ارائه مقاله دارند و برخی محققان نیز به صورت ویدئو کنفرانس با این کنفرانس ارتباط خواهند داشت.
وی با تاکید بر بهره گیری از این پژوهشگران داخلی و خارجی و تعامل مستمر و گسترده تر با آنان، تصریح کرد: تلاش داریم تا بتوانیم از حضور این محققان بیشترین بهره را ببریم و سعی خواهیم کرد در مدت اقامت آنان در بیرجند با برگزاری جلسات و  انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی در صورت امکان از علم آنان بیشتر بهره ببریم.
عضو هیئت علمی گروه الکترونیک دانشگاه بیرجند یادآور شد: قصد داریم مجله‌ای را در دانشگاه بیرجند تحت عنوان  این کنفرانس برای اولین بار در کشور منتشر کنیم.
تقی پور  یادآور شد: این کنفرانس در روز چهارشنبه 28 فروردین ماه جاری از ساعت 9 تا 10:30  در تالار ولایت  دانشگاه بیرجند آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۷۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنفرانس , دانشگاه بیرجند