سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱
فرماندار نهبندان خبرداد:

خسارت 25میلیاردی سیل در نهبندان

فرماندار نهبندان گفت: بر اثر بارندگی و وقوع سیل، 24 میلیارد و 60 میلیون ریال به راه‌ها، 900 میلیون ریال به شبکه‌های آب روستایی و 760 میلیون ریال به بخش عشایری شهرستان نهبندان خسارت وارد شده‌است.
خسارت 25میلیاردی سیل در نهبندان
 
ماشاءالله کریمان خراسانی، فرماندار نهبندان در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی خراسان‌تایم گفت: باتوجه به سیل و بارندگی‌های اخیر، خسارت چندانی در خود شهرستان نهبندان نداشتیم و اکثر خسارات مربوط به روستاهای کوچ‌نشین منطقه بوده است.
وی ادامه داد: بر اثر بارندگی و وقوع سیل، 24 میلیارد و 60 میلیون ریال به راه‌ها، 900 میلیون ریال به شبکه‌های آب روستایی و 760 میلیون ریال به بخش عشایری شهرستان نهبندان خسارت وارد شده‌است.
کریمان به ذخیره اقلام موردنیاز مردم اشاره کرده و افزود: با توجه به پیشبینی‌های هواشناسی مبنی بر وقوع سیلاب و به بار آوردن خسارت وخرابی‌ها، هلال احمر شهرستان مواد و اقلام اساسی موردنیاز مردم را ذخیره کرده‌است.
وی ادامه داد: خوشبختانه توانستیم با کمترین میزان خسارت، خطر سیلاب را مدیریت کرده و پشت سر بگذاریم.
وی به میزان بارندگی شهرستان اشاره کرد و گفت: میزان بارندگی نهبندان در سال قبل 24 میلیمتر بوده‌است که خوشبختانه این مقدار، طی 24 ساعت گذشته بیش از 24 میلیمتر گزارش شده‌است.
کریمان ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌هایی که در ستاد مدیریت بحران و همچنین شورای بحران شهرستان نهبندان در زمینه خطر سیل شده بود،  سیلاب‌ها و روان‌آب هایی که از سمت منطقه درح به شهرستان واردشد، به خوبی مدیریت شد. همچنین باتوجه به خسارات واردشده به منازل روستاییان عشایر، خوشبختانه به احشام این عزیزان هیچ خسارت و صدمه‌ای وارد نشده‌است.
فرماندار نهبندان به خرابی‌های ناشی از سیلاب اشاره کرده و افزود: با توجه به بازدیدهای اولیه، بیشترین خرابی‌ها مربوط به راه‌های ارتباطی و به ویژه مسیرهای روستایی است.
وی در پایان گفت: تعدادی از عشایر خسارت‌دیده در مسجد بخش چارشالک و تعدادی نیز در چادرهایی که توسط ارتش برپاشده است، اسکان یافته‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۱۹۸۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , سیل , نهبندان