جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی:

تالاب کجی نمکزار نهبندان نگاه ویژه‌ای می‌طلبد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: تالاب کجی نمکزار نهبندان به عنوان مکان اکوتوریسم نیز تبدیل شده و این منطقه در بحث جذب توریسم می‌تواند بسیار مناسب باشد و به همین دلیل باید به این منطقه نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.
تالاب کجی نمکزار نهبندان نگاه ویژه‌ای می‌طلبد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، ناصر نبی‌زاده در کارگاه توجیهی دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان که با حضور گروه های شرکت کننده در بخش مسابقه این جشنواره برگزار شد اظهار داشت: برگزاری اینگونه جشنواره ها به جذب توریست های داخلی و خارجی  و رفع محرومیت نگاه ملی به استان کمک خواهد کرد.
وی با قدردانی از حمایت های دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور اهمیت دادن به جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان گفت: نهبندان و دیگر شهرهای استان خراسان جنوبی دارای استعدادهای فراوانی است که هنرمندان این جشنواره می‌توانند سفیرانی برای معرفی این مناطق باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با قدردانی از همکاری دستگاه های اجرایی دست اندرکار در برگزاری این جشنواره در سالهای گذشته و امسال بیان کرد: این جشنواره را برای دومین بار در سطح ملی آغاز می کنیم که شاهد حضور هنرمندانی از سراسر کشور در این جشنواره هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه و همکاری دیگر دستگاه ها بتوانیم گام های موثری در زمینه برگزاری هر چه بهتر این جشنواره  و معرفی تالاب در سطح کشور برداریم.
نبی زاده با تاکید بر اینکه ورود گردشگر باعث رونق اقتصادی این منطقه نیز می‌شود بیان کرد: منطقه تالاب کجی نمکزار نهبندان به عنوان مکان اکوتوریسم نیز تبدیل شده و این منطقه در بحث جذب توریسم می‌تواند بسیار مناسب باشد و به همین دلیل باید به این منطقه نگاه ویژه‌ای شود.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی به عنوان یک استان فرهنگی دارای ظرفیت های فرهنگی و هنری بسیار زیادی است که باید بیش از پیش این ظرفیت ها مورد توجه قرار گیرد گفت:  در آینده نزدیک شاهد حضور گردشگران و هنرمندان مطرح  کشوری و خارجی در این منطقه خواهیم بود و برای انجام کارهای بهتر و بیشتر در این زمینه حمایت‌ها لازم را انجام می دهیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره ملی مجسمه های تالاب کجی نمکزار نهبندان این ویژه گی را دارد که به سرعت ملی و بین المللی شود، گفت: این جشنواره از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و توانایی این را دارد که ما بتوانیم با بستر این جشنواره  ظرفیت های استان را در حوزه های ملی بین المللی بیش تر جلوه دهیم.
نبی زاده بیان کرد: تعدادی محدود جشنواره را داریم که می تواند متکی و از لحاظ زیست محیطی و محلی این قابلیت را داشته باشد که در حوزه های گسترده تری از سطح جغرافیایی خودش هم حضور داشته باشد و مخاطبان خاص خودش را جذب کند.
وی با اشاره به اینکه  خراسان جنوبی فقها و علمای بزرگ، پدران علوم مختلف، شاعران و هنرمندان برجسته ای دارد، گفت:موجب خرسندی است از اینکه فعالیت خود را در استانی در حوزه فرهنگ و هنر ادامه می دهم که با کثرت مفاخر و شخصیت های برجسته، تاثیرگذار در معادلات کشور و تمدن ساز و از سوی دیگر مردمی آرام شناخته شده است.

رقابت 10 گروه از هنرمندان فعال درجشنواره  مجسمه‌های نمکی کشور
 معاون هنری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی مجسمه‌ های نمکی تالاب کجی نهبندان بیان کرد: این جشنواره با هدف برگزاری یک رویداد حرفه‌ای و استفاده از ظرفیت‌های محیطی،مدیریتی و هنری هنرمندان برگزار می‌شود تا فعالیت‌های هنری صرفاً در پایتخت نباشد.
اردشیر میرمنگره با بیان اینکه 25 گروه برای بخش فراخوان این جشنواره در نظرگرفته شده است،گفت: همچنین 10 گروه از هنرمندان  فعال در مجسمه‌های نمکی کشور و گروه‌های  بومی در این جشنواره حضور خواهند داشت.
دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نهبندان از  ٢٨ لغایت ٣� فروردین جاری در حال برگزاری است که اختتامیه این جشنواره ٣� فروردین ماه جاری با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مهمانان کشوری و استانی ساعت ١٦ در محل تالاب کجی نهبندان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , تالاب کجی نمکزار نهبندان