شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی:

توجه و نگاه عمیق به تالاب‌ها سبب رونق منطقه و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود‌

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه درخواست ما این است که به تالاب ها در جهت توسعه شرق کشور توجه ویژه ای شود گفت: توجه و نگاه عمیق به تالاب‌ها سبب رونق منطقه و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود‌.
توجه و نگاه عمیق به تالاب‌ها سبب رونق منطقه و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود‌
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، موسوی‌کیا در آیین اختتامیه دومین جشنواره ملی مجسمه های نمکی در تالاب کجی نمکزار نهبندان اظهار داشت: در ابعاد وجودی انسان ابواب مختلفی وجود دارد.
وی افزود: یکی از این ابواب تربیت هنری و حس زیبا شناسی است که به مدد خداوند بزرگ که خالق همه بشریت است این حس در وجود همه انسان ها وجود دارد.
 مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا ما باید این تربیت را در بین نسل جوان گسترش دهیم تا جوان ما بتواند بعد فرهنگی و هنری خود را ارتقاء دهد.
موسوی کیا به ضرورت تقویت حس زیباشناسی و هنر اشاره  کرد و تصریح کرد: همه ما باید حس زیباشناسی و تقویت هنر را در درون خود تقویت کنیم تا به مرحله انسان کامل برسیم.
وی با اشاره به بحث نشاط اجتماعی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امروز بحث نشاط اجتماعی در وزارت کشور مطرح است که از این زاویه می توانیم به تالاب ها و زیستگاه های محلی خوب توجه و نگاه عمیقی داشته باشیم چراکه باعث رونق منطقه و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید بحث فرهنگی مدنظر قرار گیرد یادآور شد: تالاب کجی نمکزار نهبندان ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد و باید همه دستگاه های مسئول در این راستا تلاش بسیاری کنند تا زیرساخت های لازم را فراهم کنیم.
موسوی کیا اظهار داشت: یکی از مهمترین زیرساخت ها بحث جاده، اقلیم و شیبی که در این منطقه وجود دارد است که باید در اولین مرحله راه این منطقه را در اولویت قرار دهیم.
وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی جزو استان های تالاب دار کشور است افزود: حفظ و حفاظت از تالاب ها علاوه بر اینکه وظیفه اصلی دولت است حمایت همگان را نیز می طلبد.
موسوی کیا با بیان اینکه درخواست ما این است که به تالاب ها در جهت توسعه شرق کشور توجه ویژه ای شود گفت: توجه به منطقه شرق کشور که به لحاظ ضریب برخورداری از ضریب پایین تری برخوردار است توجه ویژه ای را می طلبد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم این منطقه را برخوردار تر از قبل کنیم تا شاهد توسعه بیشتر آن باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره‌ , تالاب کجی نمکزار نهبندان