دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی:

دمای هوا در خراسان جنوبی کاهش می‌یابد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: براساس الگوی نقشه های هواشناسی از فردا (سه شنبه) تا اواخر هفته جاری دمای هوا در استان از 10 تا 15 درجه کاهش می یابد.
دمای هوا در خراسان جنوبی کاهش می‌یابد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، فاطمه زارعی روز دوشنبه افزود: این وضعیت جوی سبب وقوع یخبندان در مناطق کوهستانی و سردسیر شهرستان های سربیشه، قاینات و درمیان خواهد شد.
وی گفت: با توجه به همدیدی و آینده نگری نقشه های هواشناسی از امروز تا چهارشنبه با تقویت ناپایداری ها علاوه بر وزش باد شدید و برای سه شنبه گاهی خیلی شدید توام با گرد و خاک، کاهش دید افقی و اختلال در ترددهای جاده ای پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در این مدت افزایش رعد و برق و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست و در مناطق مستعد شاهد بارش تگرگ و برخورد صاعقه خواهیم بود.

** احتمال آبگرفتگی معابر و سرمازدگی محصولات
وی گفت: روز چهارشنبه در ارتفاعات شمالی بارش پراکنده برف دور از انتظار نیست و با توجه به ماهیت رگباری بارش ها، وقوع روان‌آب و آبگرفتگی معابر عمومی در نقاط مستعد استان از عصر امروز تا سه شنبه شب قابل پیش بینی است.
زارعی نسبت به خطر سرمازدگی محصولات باغی و زراعی هشدار داد و از کشاورزان خواست نسبت به ایمن سازی مستحدثات باغی اقدام کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , هواشناسی