دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴

تصمیم گیری برای وضعیت کنکور سراسری سیل زدگان امروز انجام می شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری نشست خصوصی با رئیس مجلس و رئیس سازمان سنجش برای بررسی «کنکور» در سال‌های آینده خبر داد.
تصمیم گیری برای وضعیت کنکور سراسری سیل زدگان امروز انجام می شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، قاسم احمدی لاشکی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز پارلمان، در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه ای در دفتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای بررسی کلیت نحوه برگزاری کنکور سراسری خبر داد.
وی افزود: قرار است من به همراه آقایان عارف رئیس کمیسیون آموزش کاظم جلالی خدایی رئیس سازمان سنجش، بیرانوندی رئیس کمیته آموزش و پروش امروز پیش از ظهر طی جلسه ای تغییر در نحوه برگزاری کنکور را مورد بررسی قرار دهیم به نحوی که این آزمون استرس زا نباشد.
وی ادامه داد: ما می‌خواهیم روند برگزاری کنکور به گونه‌ای باشد که دیگر برای داوطلبان استرس‌زا نباشد. نمونه آن برگزاری کنکور در برخی از کشورهای اروپایی است که آن‌ها دو آزمون یکی برای کسب حداقل نمره عمومی و آزمون دیگری برای کسب حداقل نمره تخصصی برگزاری می‌کنند که نمرات آزمون دو سال اعتبار دارد. در این شرایط استرس و فشار به داوطلبان کم شده و آن‌ها با خیال راحت‌تر برای کنکور برنامه‌ریزی می‌کنند.
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره وضعیت کنکور سراسری برای سیل زدگان نیز گفت که قرار است امروز در این جلسه هم تصمیم گیری شود که آیا به داوطلبان به مناطق سیل زده سهمیه داده می‌شود و یا اینکه کنکور به تأخیر می‌افتد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۶۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیل زدگان , کنکور