سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
استاندار خراسان جنوبی:

نخبگان شرایط کشور را برای مردم تشریح کنند

استاندار خراسان جنوبی گفت: نخبگان، فضلا و علما، شرایط کشور و استان را برای مردم و افکار عمومی تشریح کنند.
نخبگان شرایط کشور را برای مردم تشریح کنند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان در سفر به شهر مقدس قم در جمع فضلا و علمای خراسان جنوبی مقیم این شهر، خراسان جنوبی را خاستگاه دانشمندان بسیاری دانست و تصریح کرد: باید از این ظرفیت مهم به نحو مطلوب برای تقویت ارتباط با مردم استفاده کرد و در این بین روحانیون نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای استعدادهای بالقوه فراوانی است گفت: باید تلاش کنیم تا این استعدادها بالفعل شده و حالت اجرایی به خود بگیرد.
مقام عالی دولت در استان انسجام و هم افزایی را رمز موفقیت دانست و تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان برای ضربه زدن به نظام و انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند باید با هم افزایی و همدلی در راستای توسعه استان بیش از پیش تلاش کنیم.
وی وجود نخبگان و نیروی انسانی موجود در استان را پشتوانه ای عظیم برای توسعه دانست و افزود: باید از این ظرفیت برای معرفی بهتر و موثرتر استان و نیز تبیین مشکلات و محدودیت هایی که وجود دارد بهره گیری کرد تا بتوان به توسعه متوازن و همه جانبه دست یافت.
معتمدیان با بیان اینکه باید اقدامات براساس منابع و امکانات و بر مبنای کار کارشناسی صورت گیرد گفت: متاسفانه برخی اقداماتی که در گذشته اتفاق افتاده به دلیل عدم کار کارشناسی مناسب ممکن است در آینده استان را با مشکلات جدی مواجه نماید.
وی وجود برخی ضعف های زیرساختی و نیز دوری از مرکز را از جمله مشکلات استان برشمرد و افزود: پراکندگی بالای جمعیت در کنار وسعت زیاد از دیگر مواردی است که خدمت رسانی به اقصی نقاط استان را با مشکل مواجه ساخته اما با توجه به همه این موارد تاکنون دولت با نگاه ویژه ای که به استان داشته خدمات قابل توجهی را به مردم این منطقه ارائه کرده که قابل تقدیر است.
استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا اشاره کرد و گفت: برغم تمام تهدیدات و محدودیت هایی که آمریکا و اذناب منطقه ای آنان ایجاد کرده اند و هزینه های زیادی که در ایجاد جریان های انحرافی و تکفیری متحمل شده اند امروز ایران اسلامی به عنوان یک کشور مقتدر در منطقه و جهان مورد توجه قرار دارد.
وی به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه ایران اشاره کرد و افزود: امروزه ما در شرایط جنگ نابرابر اقتصادی، امنیتی و اطلاعاتی قرار داریم و به لطف خداوند و تلاش و همراهی مردم عزیز ایران از این شرایط نیز عبور خواهیم کرد.
معتمدیان همچنین استفاده از تمام ظرفیت های استان برای رسیدن به توسعه را مورد تاکید قرار داد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا از تمام ظرفیت های موجود در استان برای رسیدن به توسعه استفاده نماییم.
وی پرورش شتر در استان را به عنوان نمونه ای از ظرفیت های استان مورد اشاره قرار داد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا باتوجه به پتانسیلی که در این زمینه در 5 شهرستان استان وجود دارد در خصوص تکمیل چرخه شتر در استان در حوزه های پرورش، فراوری، بسته بندی و... اقدام لازم صورت گیرد.
استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته چشم انداز مناسبی برای توسعه تجارت در استان ایجاد شده است، ادامه داد: موقعیت خاص جغرافیایی خراسان جنوبی و قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و اتصال شرق به مرکز کشور در کنار وسعت زیاد، استعدادهای منحصربه فردی را برای این استان ایجاد کرده که باید بیش از پیش از آن بهره برداری کرد.
وی بیان اینکه خراسان جنوبی مسیر دسترسی به بازار بزرگ افغانستان را برای تجار و فعالان اقتصادی فراهم کرده است گفت: دسترسی به کشورهای آسیای میانه و فرصت های تجاری که در این کشورها نیز وجود دارد از دیگر پتانسیل های اقتصادی استان است تا بتوان این منطقه را به تجارت بین الملل و بازارهای جهانی ارتباط داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۸۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , استکبار