سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

ریشه بسیاری از مشکلات جسمی در متعهد نبودن به موازین اخلاقی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: ریشه بسیاری از مشکلات جسمی در متعهد نبودن به موازین اخلاقی است.
ریشه بسیاری از مشکلات جسمی در متعهد نبودن به موازین اخلاقی است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی که به مناسبت هفته سلامت صورت گرفت، اظهار کرد: در موضوع سلامت انسان هم بُعد جسمی و جنبه روانی سلامت باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر در تربیت و آموزش دانشجویان پزشکی موضوع ایمان و تعهد معنوی مد نظر قرار نگیرد آنان در آینده به جای نفع جمعی و سلامت انسان، منافع و سود فردی را پیگیری خواهند کرد.
عبادی با بیان اینکه موضوع سلامت را در یک دایره انسان شناسی باید مورد بررسی قرار گیرد، ادامه داد: برای حفظ امنیت جوامع، سلامت انسان‌ها را نباید تنها محدود به جنبه جسمی کنیم بلکه ابعاد اخلاقی گاه بیش از بیماری جسم به افراد آسیب زده است.
وی گفت: برای درک میزان آسیب‌رسانی بیماری جسمی و مشکلات اخلاقی به جوامع کافی است آمار تلفات ناشی از بیماری‌های عفونی و واگیردار چون وبا را با کشته‌های دو جنگ جهانی که از انحطاط اخلاقی نشأت گرفته، مقایسه کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: حتی مشکلات جسمی نشأت گرفته از تصادفات جاده‌ای، خودکشی‌ها و گاه بیماری‌هایی چون ایدز نیز ارتباط مستقیمی با عدم تعهد به قوانین و موازین اخلاقی دارد.
عبادی بیان کرد: زمانی فقیر، سو تغذیه، عدم دسترسی به آب آشامیدنی، حوادث ناشی از بلایای طبیعی و مشکلات جسمی ناشی از آن حل می‌شود که در گوشه‌ای دیگر انسان‌هایی تعهد اخلاقی نسبت به حل این موضوع و مصمم به مقابله با موانع رفع این مشکلات داشته باشند.
وی ادامه داد: وقتی خانه‌ای غیر مقاوم در برابر زلزله و سایر حوادث طبیعی آسیب دیده و موجب کشته شدن انسان‌های بیگناه می‌شود، نشان از عدم تعهد اخلاقی مهندسی دارد که پای برگه پایان کار آن را امضا کرده است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: متأسفانه گاه تولید و صادرات دارو به جای جنبه بهداشتی و درمانی شکل تجاری و سودآوری به خود می‌گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته سلامت , صادرات