سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

50 درصد موقوفات خراسان جنوبی کاربری کشاورزی دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه 9 هزار و 746 موقوفه در استان وجود دارد گفت: بیش از 50 درصد این موقوفات دارای کاربری کشاورزی است.
50 درصد موقوفات خراسان جنوبی کاربری کشاورزی دارد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، حجت الاسلام پرویز بخشی‌پور اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون و همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه، پنج وقف جدید به ارزش 310 میلیون تومان در شهرستان های سربیشه و نهبندان به ثبت رسیده است.
وی افزود: اولین وقف امسال توسط بانویی در سربیشه ثبت شد که شامل یک قطعه زمین مسکونی به مساحت 400 متر مربع بوده و در روستای کلاته بازدید این شهرستان به نیت احداث حسینیه وقف شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ارزش ریالی این موقوفه را 25 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در این زمین وقفی، حسینیه علی اصغر برای اهالی روستای بازدید ساخته خواهد شد.
وی ادامه داد: در 2 وقف جداگانه دیگر چهار زائر سرا برای امامزاده سیدالحسین دهک نهبندان وقف شده که ارزش ریالی هر زائر سرا 70 میلیون تومان است.
بخشی پور با اشاره به ثبت 104 وقف در سال 97 یادآور شد: تمام تلاش ها بر این است که وقف های جدید را به سمت نیازهای روز پیش ببریم که از همین رو مشاوره وقف در ادارات اوقاف شهرستان ها انجام می شود.
وی با بیان اینکه وقف راهگشای رونق تولید و یکی از راه های بهبود شرایط اقتصادی است گفت: سازمان اوقاف با بهره‌گیری از ظرفیت مشاوره وقف، به واقفان و خیرین نیک اندیش برای ایجاد وقف های جدید در حوزه تولید و اشتغال مشاوره خواهد داد تا موقوفات بر اساس نیازهای جامعه ثبت شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۹۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , وقف