سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

پرونده سلامت الکترونیک ۷۹ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تکمیل شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: پرونده سلامت الکترونیک ۷۹ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تکمیل شده است.
پرونده سلامت الکترونیک ۷۹ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تکمیل شده است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، محمد دهقانی فیروزآبادی اظهارکرد: در بحث بهداشت و درمان اصل اولیه پیشگیری و مراقبت‌های اولیه است تا اصولاً یک بیماری رخ نداده و یا به مراحل سخت نرسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: خدمات در بحث مراقبت‌های اولیه در مراکز بهداشتی به صورت کاملاً رایگان صورت می‌گیرد و مردم برای بهبود و اطلاع از وضعیت سلامت خود از این فرصت استفاده کنند.
دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: اگر مراقبت‌های اولیه را جدی نگرفته و وارد مرحله درمان بیماری‌ها شویم، بی‌شک هم دولت و هم خانواده‌ها هزینه‌های بسیار زیادی را متقبل خواهند شد.
وی با اشاره به فعالیت ۵۰۰ واحد مختلف بهداشتی در خراسان‌جنوبی افزود: این واحدها شامل خانه بهداشت، پایگاه بهداشتی، مراکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی است که هم استانی‌ها از خدمات آنان بهره‌مند می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه برای تمام جمعیت خراسان‌جنوبی پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است، گفت: اطلاعات مرتبط با سلامت ۷۹ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی در پرونده‌های آنان ثبت و تکمیل شده است.
دهقانی فیروزآبادی اظهار کرد: زیرساخت‌های بسیار خوبی از منظر ساخت خانه‌های بهداشت و افزایش نیروی انسانی شامل پزشک، پرستار و ماما و همچنین سامانه سیب برای بحث مراقبت‌های اولیه سلامت افراد راه‌اندازی شده است.
وی با تأکید بر اینکه در بحث مراقبت‌های اولیه توجه ویژه‌ای به اقشار و افراد آسیب‌پذیر چون مادران باردار، کودکان و شیرخواران صورت گرفته است، بیان کرد: این اقشار اگر دچار سو تغذیه باشند با همکاری بهزیستی و نهادها خیریه در این زمینه نیز تدبیری برای آنان اندیشیده شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۰۹۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , هفته سلامت , دانشگاه علوم پزشکی بیرجند