پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خبرداد:

جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد

جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب خراسان جنوبی با معرفی شش اثر برتر به کار خود پایان داد.
جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب با معرفی آثار برتر به کار خود پایان داد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حسن اکبری، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، شب گذشته 4 اردیبهشت، در مراسم اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه تالاب، اظهار کرد: در ابتدا از همه علاقمندان و طبیعت دوستان دعوت می‌کنیم با توجه به اینکه تالاب در شرایط خوبی به سر می‌برد، این پدیده زیبا را از نزدیک ببینند و لذت ببرند.
وی با اشاره به اینکه تالاب‌ها یکی از پدیده‌های طبیعی بسیار ارزشمند و زیبا هستند، افزود: بسیاری از پدیده‌های طبیعی دیگر در کشور تقریبا حال خوبی را ندارند و نیازمند توجه بیشتری هستند.
وی بیان کرد: تالاب‌ها نقش بسیار مهمی در حفظ طبیعت دارندکه اگر به آن‌ها توجه نشود، می‌توانند تبدیل به کانون گرد و غبار شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: تالاب‌ها مهم‌ترین اتراقگاه‌های پرندگان مهاجر و یکی از بهترین جاذبه‌های طبیعی هستند که عده زیادی را در دنیا به خود جذب کرده‌اند.
اکبری تصریح کرد: تالاب ‌های بسیاری در کشور وجود دارد و خراسان جنوبی در حوزه تالاب پیشگام بوده است که حدود نیم قرن پیش اوایل دهه 50 پایه‌گذار یک کنوانسیون جهانی در زمینه تالاب‌ها بوده‌ایم اما متاسفانه ظرف این دو سه دهه اخیر در حفظ آن‌ها خوب عمل نکردیم و بسیاری از تالاب‌ها آسیب دیده‌اند.
وی با اشاره به تالاب کجی نمکزار نهبندان که در استان خراسان جنوبی واقع شده، گفت: در حوزه تالاب کجی باید مقداری رعایت حق آبه‌های زیست محیطی، کنترل چرای دام و...  صورت گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: 24 اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از داوری آثار، در بخش فتوکلیپ پریسا فوداجی و مهرداد محمدی از استان خراسان جنوبی و در بخش فیلم و کلیپ، "هامون" اثر مسعود شیخ ویسی از سیستان و بلوچستان، "زندگی در کجی"؛ اثر سعید فوداجی، "مثل یک رویا" با موضوع تالاب مهارلو اثر محمدجواد مهارلو از استان فارس و " تالاب کجی نمکزار"؛ اثر حمید حسینی از استان خراسان جنوبی شایسته تقدیر انتخاب شدند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۱۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , تالاب کجی نمکزار نهبندان