پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۰
فرماندار شهرستان زیرکوه تاکیدکرد:

مشکل حق آبه‌ها در شهرستان زیرکوه رفع شود

فرماندار شهرستان زیرکوه با تاکید بر ضرورت رفع مشکل حق آبه‌ها گفت: باید در مرحله نخست مشکل حق آبه‌های این منطقه را برطرف و سپس در گام دوم علیرغم کمبود منابع مالی باید امکانات لازم برای جذب گردشگر را فراهم کنیم.
مشکل حق آبه‌ها در شهرستان زیرکوه رفع شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، عربشاهی در حاشیه بازدید از عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان زیرکوه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در شهرستان زیرکوه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوبی وجود دارد.
وی افزود: در شهرستان زیرکوه جاذبه‌های طبیعی با دو اقلیم متفاوت مانند کویر و دره در کنار هم واقع شده‌اند که جلوه خاصی را در این شهرستان به نمایش گذاشته‌اند.
فرماندار شهرستان زیرکوه با اشاره به اینکه سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از دره تجنود از این منطقه بازدید می‌کنند بیان کرد: در فصل بهار و تابستان نیز دره تجنورد زیبایی‌های منحصر به فردی دارد.
عربشاهی با بیان اینکه در برنامه‌های توسعه به دره تجنورد توجه بیشتری خواهد شد تصریح کرد: وجود گربه شنی نادرترین گونه جانوری، کل، بز وحشی و هوبره از جمله پتانسیل‌های منحصر به فرد شهرستان زیرکوه است.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از ظرفیت‌های شهرستان زیرکوه استفاده از تب سنتی است خاطرنشان کرد: چراکه گیاهانی در زمینه درمانی در این منطقه می‌رویند که کشت و توسعه آنها هم مورد توجه قرار گرفته است.
فرماندار شهرستان زیرکوه یادآور شد: صنعت گردشگری صنعتی پولدار است چراکه هر گردشگر می‌تواند توریست‌های دیگری را جذب کند که این امر در توسعه اقتصاد هر منقطه بسیار موثر واقع می‌شود.
عربشاهی به مشکلات موجود در زمینه گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مشکلات موجود در  زمینه گردشکری آب است که در این راستا حق آبه‌هایی در شهرستان زیرکوه وجود دارد که باعث هدر رفت آب می‌شود.
وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکل حق آبه‌ها افزود: باید در مرحله نخست مشکل حق آبه‌های این منطقه را برطرف و سپس در گام دوم علیرغم کمبود منابع مالی باید امکانات لازم برای جذب گردشگر را فراهم کنیم.
فرماندار شهرستان زیرکوه گفت: تاکنون اعتباراتی در زمینه آب و برق دره تجنود آمده است و همچنین در اعتبارات متوازن امسال نیز سهم خوبی به بحث گردشگری اختصاص خواهیم داد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۲۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , زیرکوه , منابع طبیعی