سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی خبر داد:

برگزاری طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه خراسان‌ جنوبی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه خراسان‌ جنوبی تا ۱۵ خردادماه جاری برگزار می‌شود، افزود: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان در بقاع متبرکه از ۴۷ مبلغ دعوت کرده‌ایم.
برگزاری طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه خراسان‌ جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور،  امروز 17 اردیبهشت، در نشست خبری گفت: ماه رمضان، ماه خودسازی و از خودگذشتن و تهدیب نفس است.
وی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه از ۹۶ بقعه خراسان ‌جنوبی تا ۱۵ خردادماه جاری برگزار می‌شود، افزود: برای اجرای برنامه‌های فرهنگی ماه رمضان در بقاع متبرکه از ۴۷ مبلغ دعوت کرده‌ایم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با اشاره به اینکه سه نفر مفسر قرآن از استان و قم در شهرستان‌های بیرجند، فردوس و بشرویه در ماه رمضان کرسی تفسیر قرآن دارند، اظهار کرد: برگزاری سخنرانی با بیان احکام شرعی در بقاع متبرکه و   برگزاری محافل انس با قرآن در ۱۸ بقعه متبرکه و برگزاری مراسم جزء خوانی و ترتیل خوانی قرآن در ۳۲ بقعه متبرکه نیز از دیگر برنامه‌ها است.
بخشی‌پور بیان کرد: طبق سنوات گذشته برپایی سفره‌های کریمانه با افطاری‌های ساده با کمک خیران در ۲۶ بقعه متبرکه و همچنین خیمه‌های معرفتی ویژه کودکان در هفت بقعه برپا خواهد شد.
وی با اشاره به برپایی خیمه‌های معرفت با موضوع مشاوره وقف، افزود: در کنار بقاع متبرکه شاخص استان، مشاوره وقف را اجرا خواهیم کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان ‌جنوبی با بیان اینکه چهار پایگاه محصولات مذهبی و فرهنگی در بقاع متبرکه برپا خواهد شد، اظهار کرد: در ماه رمضان فعالیت‌های تعطیم شعائر و برنامه‌های مناسبتی نیز برگزار خواهد شد.
بخشی‌پور بیان کرد: برنامه " خدیجه مادر است " در ۱۶ بقعه، جشن ولادت کریمه اهل بیت(ع) در ۲۶ بقعه متبرکه، برنامه شب‌های احیا در ۲۷ بقعه، برنامه شب و روز شهادت حضرت علی(ع) و شب شام غریبان در بقاع و نماز عید فطر در ۳۶ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.
وی از رشد 113 درصدی برنامه‌ها در سال 97 نسبت به برنامه‌های مصوب سازمان، افزود: بعضی اسناد ما در حال از بین رفتن بود که در این راستا تصمیم گرفتیم تمام اسناد در سیستم ثبت شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه عواید حاصل از موقوفات ۳۶ درصد اضافه بر آنکه مصوب سازمان بوده، است، اظهار کرد: در سال ۹۷ طبق برنامه مصوب تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام بقاع متبرکه در 7۵۰۰ متر را در نظر داشتیم که در پایان سال ۱۰ هزار و ۵۲۶ متر عملیات عمرانی انجام شد .
بخشی‌پور با اشاره به اینکه حداقل ۳۵ درصد موقوفات مخروبه سطح شهر بیرجند متصدی دارد و اوقاف دخالتی در این موقوفات ندارد، تصریح کرد: حسینیه نواب طبق پیش‌بینی میراث فرهنگی بهسازی آن سه میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد اما از آنجایی که موقوفه حسینیه نواب هیچ محل درآمدی ندارد، بودجه‌ای برای مرمت آن نداریم .
وی با بیان اینکه در سال گذشته 102 وقف جدید در استان ثبت شده است، افزود: از ابتدای امسال تاکنون هفت   وقف جدید در سامانه ثبت شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان ‌جنوبی بیان کرد: با توجه به کسب رتبه اول استان خراسان‌جنوبی در طیف «ب» برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال ۹۷ ، در سطح کشور از اوقاف استان تقدیر به عمل آمد.
بخشی‌پور ادامه داد: در سال گذشته ثبت هفت موقوفه قرآنی را در دستور کار داشتیم که تا پایان سال توانستیم ۱۵ وقف قرآنی به ثبت برسانیم.
وی با اشاره به اینکه تربیت 7600 حافظ قرآن به صورت حضوری در سال گذشته از برنامه ‌های مصوب سازمان بود ، تصریح کرد: در پایان سال گذشته 8149 نفر حافظ قرآن آموزش دیدند .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی یادآور شد: تربیت ۳۰۰ حافظ قرآن به صورت مجازی از دیگر برنامه ‌های سال گذشته بوده که در پایان سال ۳۹۰ نفر به صورت مجازی، قرآن را حفظ کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۲۹۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف , طرح ضیافت الهی