سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی خراسان جنوبی:

وقتی ضرب زورخانه‌ در معرفی ابن حسام به صدا درمی‌آید

رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی خراسان جنوبی گفت: هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان با همکاری جهاددانشگاهی قصد دارد در راستای بزرگداشت و تجلیل از مقام شاعر خطه خراسان جنوبی، ابن حسام خوسفی، برنامه را تدارک ببیند.
وقتی ضرب زورخانه‌ در معرفی ابن حسام به صدا درمی‌آید
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهدی قمری اظهار کرد: هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان با همکاری جهاددانشگاهی قصد دارد در راستای بزرگداشت و تجلیل از مقام شاعر خطه خراسان جنوبی، ابن حسام خوسفی، برنامه را تدارک ببیند.
وی افزود: هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان پیش نویس برنامه‌ای را در ارتباط با جشنواره مرشدان استان تدوین کرده‌ است که مقرر شد جهت و سمت و سوی این جشنواره و محوریت آن ادبیات ابن حسام باشد.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی خراسان جنوبی   بیان کرد: امیدواریم با حمایت‌ها و همکاری‌های جهاد دانشگاهی بتوانیم سهمی در معرفی این شاعر گرانقدر داشته باشیم.
قمری ادامه داد: باید داشته‌ها و میراث خود در بحث ادبیات و فرهنگ را به دیگران نشان دهیم و آنان را به جوانان معرفی کنیم.
وی تصریح کرد: وقتی جوان این استان ابن حسام را نشناسد، چگونه می‌توانیم انتظار داشته باشیم این شاعر را در استان‌های دیگر ایران بشناسند.
رئیس هیات ورزش های پهلوانی خراسان جنوبی با تاکید بر ضرورت   شناساندن بزرگ مردان این استان به جوانان و نوجوانان و دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: این حرکت و جهش را باید از داخل استان آغاز کنیم.
قمری بیان کرد: تمام ارگان‌های ذیربط و مرتبط با فرهنگ و آداب و سنت‌ها در شناساندن این افراد به نسل جوان تاثیرگذار هستند.
وی ادامه داد: هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان در طول سال در بحث آداب و فرهنگ مرشدی برنامه‌هایی را برگزار می‌کند که امیدواریم با ارتباط تنگاتنگی که با جهاددانشگاهی داریم بتوانیم سطح ادبیات و معلومات ادبی مرشدان خود را در سطح استان افزایش دهیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۹۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , ورزش پهلوانی