سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی:

دولت قیمت پایه خرید گندم ‌کشاورزان را ۱۷ هزار ریال تعیین کرد

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی قیمت پایه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را توسط دولت در سال جاری ۱۷ هزار ریال عنوان کرد.
دولت قیمت پایه خرید گندم ‌کشاورزان را ۱۷ هزار ریال تعیین کرد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مجید اسداللهی اظهارداشت: در راستای تسهیل در ارائه خدمت به گندمکاران، 19 مرکز خرید ملکی و مباشر خرید گندم و 2 مرکز جهت خرید دانه‌های روغنی در استان خراسان جنوبی آماده سازی شدند.
وی افزود: 3 مرکز خرید ملکی شامل سیلوی بتنی و انبار مکانیزه بیرجند و انبار مکانیزه قاین و تعداد 16 مراکز ذخیره سازی غیر ملکی در استان آماده سازی شدند.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی بیان کرد: از 16 مرکز ذخیره سازی غیرملکی یک مرکز در شهر خوسف (شرکت تعاونی مالک اشتر ماژان)، 3 مرکز در شهرستان طبس (شرکت تعاونی انقلاب، شرکت تعاونی جوخواه و شرکت تعاونی عشق آباد) و 3 مرکز در شهرستان بشرویه (شرکت تعاونی اسلام، شرکت تعاونی امام رضا و شرکت تعاونی ابوذر غنی آباد) آماده سازی شده است.
اسداللهی از وجود 2 مرکز ذخیره‌سازی غیر ملکی در شهرستان سرایان (شرکت تعاونی مطهری و شرکت تعاونی فجر سه قلعه سرایان) خبر داد و تصریح کرد: یک مرکز در شهرستان فردوس (اتحادیه تعاون روستایی) و یک مرکز در شهرستان زیرکوه (شرکت تعاونی روستایی قدس زیرکوه) آماده‌سازی شده است.
وی از آماده‌سازی یک مرکز در شهرستان درمیان (شرکت تعاونی روستایی حافظ گزیک)، 3 مرکز در شهرستان سربیشه (شرکت تعاونی‌های فدک مختاران و درح و اتحادیه تعاون روستایی سربیشه) و یک مرکز در شهرستان نهبندان خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت تعاون روستایی بهمن چاهداشی آماده تحویل‌گیری گندم از کشاورزان گندمکار است و شرکت تعاونی مالک اشتر ماژان خوسف و انبار مکانیزه قاین نسبت به تحویل‌گیری دانه‌های روغنی اقدام خواهند کرد.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی یادآور شد: تمامی عملیات تحویل‌گیری گندم از کشاورزان و رانندگان از جمله نمونه برداری، توزین، تعیین آفت و تخلیه گندم‌های تحویلی رایگان بوده و از این بابت هیچگونه وجهی دریافت نمی‌شود.
اسداللهی اظهار داشت: در صورت تحویل مستقیم گندم به مراکز ملکی دولتی بیرجند و قاین به ازاء هرکیلوگرم گندم تحویلی 200 ریال کرایه به کشاورزان پرداخت خواهد شد.
مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی گفت: کشاورزان قبل از تحویل گندم به مراکز خرید، به سامانه پهنه بندی مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.
وی افزود: با توجه به افزایش بارندگی‌ها، نزولات و شرایط جوی استان پیش‌بینی می‌شود امسال 15 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و در سیلوها و انبارها ذخیره سازی شود.
اسداللهی قیمت پایه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را توسط دولت در سال جاری 17 هزار ریال عنوان کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۳۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گندم , بازرگانی