چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه خبرداد:

پیش‌بینی برداشت ۱۲۰ تن خاکشیر در بشرویه

مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با بیان اینکه امسال ۲۱۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت خاکشیر قرار دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود 120 تن خاکشیر از سطح مزارع شهرستان برداشت شود.
پیش‌بینی برداشت ۱۲۰ تن خاکشیر در بشرویه
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حسین سرچاهی با بیان اینکه خاکشیر در دهستان رقه، کرند و چاه موتورهای آب شیرین بشرویه کشت می‌شود، اظهار داشت: محصول خاکشیر محصولی کم‌آب و با دوره رشد کوتاه است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۲۱۰ هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت خاکشیر قرار دارد، گفت: امسال با توجه به بارندگی‌های بسیار خوب بهاری برخی از مزارع فقط با یک آبیاری بهترین محصولات خاکشیر را داشت که پیش‌بینی می‌شود 120 تن خاکشیر از سطح مزارع شهرستان برداشت شود.
مدیر جهاد کشاورزی بشرویه با بیان اینکه بشرویه تنها شهرستان خراسان‌جنوبی است که خاکشیر به صورت زراعی در آن کشت می‌شود، افزود: خاکشیر بشرویه علاوه بر تأمین نیاز استان با نام و نشان بشرویه به استان‌های خراسان‌رضوی، تهران، کرمان و یزد نیز ارسال می‌شود.
سرچاهی با اشاره به فعالیت ۴۳۰ کشاورز در زمینه تولید این محصول در شهرستان بشرویه، اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود برداشت خاکشیر بیش از دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برای کشاورزان درآمدزایی داشته باشد.
وی با بیان اینکه خاکشیر اواسط آبان‌ماه کشت و اوایل اردیبهشت‌ماه برداشت می‌شود، خاطرنشان کرد: رفع تشنگی و درمان تب، التیام زخم و جراحات، از بین بردن کهیر و التهابات پوستی، درمان التهاب کلیه، دفع کرم، درمان سرخک و مخملک، درمان گرفتگی صدا و حنجره از خواص گیاه خاکشیر است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بشرویه , جهاد کشاورزی