پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس:

اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۴ استان شرقی کشور تصویب شد

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: برای دومین سال با پیگیر‌ی‌های انجام شده یک اهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها و اتمام طرح‌های نیمه تمام گازرسانی به ۴ استان شرق کشور اختصاص یافت.
اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای گازرسانی به ۴ استان شرقی کشور تصویب شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، نظر افضلی اظهار داشت: برای دومین سال با پیگیری‌های انجام شده یک هزار و 500 میلیارد تومان برای گازرسانی به روستاها و اتمام طرح‌های نیمه‌ تمام گازرسانی به 4 استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شهرهای خور و بیابانک و استان خراسان جنوبی اختصاص داده شد.
وی افزود: این مبلغ تاکنون باعث شده عملیات گازرسانی به نهبندان و شوسف و روستاهای حوزه انتخابیه سرعت بگیرد که امید است تا سال آینده همه روستاهای حوزه انتخابیه گازرسانی شود.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: در لایحه بودجه سال 97 نام استان خراسان جنوبی ذکر نشده بود و در بررسی بودجه آن سال با تلاش و پیگیری‌های که انجام دادیم نام این استان نیز شامل این تبصره شده و در سال گذشته شاهد نهضتی بزرگ در گازرسانی در سطح استان بودیم.
افضلی بیان کرد: در اصلاحیه لایحه بودجه سال 98 کشور بند (ف) تبصره 5 قانون بودجه 98 در زمینه احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور) باحمایت ما  و سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لایحه دولت اضافه و در مجلس تصویب شد.
وی تصریح کرد: این بند موجب می‌شود  دولت مجاز به انتشار ده هزار میلیارد ریال اوراق مالی - اسلامی برای توسعه مدارس کشور شود که از این لحاظ می‌توان به نوسازی و تجهیز مدارس مناطق محروم کشور در راستای عدالت آموزشی امیدوار بود.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با حمایت قاطع اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و سایر نمایندگان مجلس، بند (ه) تبصره 4 قانون بودجه 98 در زمینه استفاده دولت از منابع ورودی صندوق توسعه ملی در سال 98 برای استفاده  در موارد جدول این بند به لایحه دولت اضافه و در مجلس تصویب شد.
افضلی افزود: این بند موجب می‌شود دولت مجاز باشد تا سقف دو میلیارد و سیصد و هفتاد و پنج میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی را در راه‌های ایجاد طرح‌های آبیاری تحت فشار و نوین، آبخیز داری و آبخوان‌داری، مقابله با ریزگردها، طرح‌های نوآورانه جهاد دانشگاهی، طرح‌های آبرسانی روستایی و عشایری، پایداری و ارتقای کیفی آب شرب شهرهای پرتنش برداشت‌کند.
وی اظهار داشت: در این بند طرح‌های آبرسانی شامل عشایر نیز ذکر شده که امید است شاهد بهبود آبرسانی به روستاهای عشایری نهبندان‌ و سربیشه باشیم.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: سال 97 مبلغ 200 میلیون دلار برای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان داری اختصاص داده شده بود که این موضوع سبب نهضتی در احداث بندهای خاکی در منطقه شد و اثرات آن با افزایش آب قنوات در بارندگی‌های امسال مشهود است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۳۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گازرسانی , بودجه