پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه خراسان جنوبی خبر داد:

توزیع ۵۰شتر در روستاهای هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ۵۰ نفر شتر با قیمت حداقلی در چند روستای هدف قرارگاه توزیع خواهد شد.
توزیع ۵۰شتر در روستاهای هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از مهر، مهدی هنری صبح پنج شنبه در نشست خبری بیان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادی در پنج عرصه عمران، فرهنگ، اشتغال، سلامت و تعلیم و تربیت در روستاهای هدف در خراسان جنوبی فعالیت می‌کند.
وی با بیان اینکه در این قرارگاه کاری همه جانبه با مدل توانمند سازی روستایی انجام می‌شود، افزود: در گام اولیه اشتغالزایی، شبکه سازی مردم در حوزه‌های شغلی منطقه انجام شده است.
هنری یکی از رسته‌های اصلی در زمینه اشتغال دام است، اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده با ستاد اجرایی فرامین امام در حوزه واردات دام، ۵۰ نفر شتر وارد شده که با قیمت حداقلی در چند روستای هدف قرارگاه توزیع خواهد شد.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین با توجه به مجوز استانداری مبنی بر واردات دام سبک، به دنبال واردات دام مولد به استان هستیم.
وی ادامه داد: این دام‌ها با ۴۰ درصد کمتر از قیمت داخل کشور وارد و در روستاهای هدف قرارگاه پیشرفت و آبادانی توزیع می‌شوند.
هنری با اشاره به اقدامات انجام شده در رسته کشاورزی بیان کرد: با توجه به ظرفیت آب پترگان و تجنود، با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها، یکپارچه سازی اراضی در روستای چشمه بید را داشته‌ایم.
وی با بیان اینکه ۲۰ هکتار از اراضی این روستا زیر کشت انگور قرار گرفته که در سال آینده به بهره برداری می‌رسد، افزود: همچنین مجوزی برای استفاده ۱۵ لیتر از آب تجنود برای مردم صادر شده است.
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به پتانسیل این منطقه در حوزه گیاهان دارویی، کارگاه‌هایی در زمینه عرق‌گیری و روغن بنه راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری به دنبال ایجاد منافعی برای مردم هستیم، گفت: آموزش‌هایی در راستای نحوه استفاده از ظرفیت‌های مربوط به گردشگری و ایجاد مشاغل خدماتی در برنامه قرار داده‌ایم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۳۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , اشتغال