دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری بیرجند:

یکشنبه‌بازار بیرجند دایر می‌شود

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری بیرجند گفت: با بررسی‌های صورت‌گرفته در جلسه شورای شهر با تصویب اعضا مقرر شد یکشنبه‌بازار در خیابان بهشتی و چهارشنبه‌بازار در بلوار مسافر دایر و این مصوبه جهت سیر مراحل قانونی به کمیته تطبیق ارسال شده است.
یکشنبه‌بازار بیرجند دایر می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حسن خسروی گفت: چهارشنبه‌بازار را در ابتدای امر برای دو روز در هفته در نظر گرفتیم ولی چون با اعتراض کسبه شهر مواجه شدیم در حال حاضر در یک روز در هفته در دو منطقه شمال و جنوب شهر دایر است.
وی با اشاره به تقاضاهای مکرر شهروندان مبنی بر دایر بودن چهارشنبه‌بازار در دو روز در هفته، بیان داشت: عملاً اگر هر دو مکان در یک روز در هفته دایر باشد بار ترافیک زیادی را بر شهر تحمیل می‌کند.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بیرجند تبیین کرد: راه‌اندازی چهارشنبه‌بازار در شمال شهر یکی از خواسته‌ها و نیازهای مردم ساکن در این محدوده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته از چند ماه قبل این خواسته محقق و عملاً وارد فاز عملیاتی شد.
خسروی با یادآوری اینکه چهارشنبه‌بازار جدید بیرجند در محل بلوار مسافر با ۲۶۲ غرفه افتتاح شد، گفت: حدود سه میلیارد و 100 میلیون تومان برای ساخت این مجموعه هزینه و بخش‌هایی از جمله فروش تولیدات محلی، صنایع دستی، خشکبار، حبوبات، لوازم خانگی، کیف و کفش، پوشاک، مواد شوینده و بهداشتی و میوه و تره‌بار برای رفاه شهروندان در نظر گرفته شده است.
وی اعلام کرد: با بررسی‌های صورت‌گرفته در جلسه شورای شهر با تصویب اعضا مقرر شد یکشنبه‌بازار در خیابان بهشتی و چهارشنبه‌بازار در بلوار مسافر در یک بازه زمانی دو ماهه دایر شوند.
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بیرجند با بیان اینکه مصوبه شورا جهت سیر مراحل قانونی برای اجرایی شدن به کمیته تطبیق در فرمانداری ارسال شده، گفت: بعد از گذشت 20 روز اگر اعتراضی در خصوص این مصوبه صورت نگرفت این مصوبه نهایی و عملی خواهیم کرد.
خسروی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز منتظر بررسی کمیته انطباق مصوبات شورای شهر در فرمانداری هستیم تا نظرات اعلام شود، قطعاً هر چه موجب رفاه شهروندان باشد در این خصوص اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۶۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شهرداری , فرمانداری