دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴

چشم امید محور «بیرجند- قاین» به وعده 200 میلیاردی «نوبخت»

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفری که در اسفندماه سال گذشته به استان داشت برای بسته شدن پرونده محور بیرجند- قاین وعده اعتبار 200 میلیارد تومانی را داد لذا تنها امیدواری ما تخصیص منابع اعتباری این سفر است.
چشم امید محور «بیرجند- قاین» به وعده 200 میلیاردی «نوبخت»
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی جعفری در خصوص آخرین وضعیت جاده بیرجند - قاین، اظهار داشت: در مجموع 49 کیلومتر از مسیر دوبانده شد و 51 کیلومتر باقی مانده تا محور بیرجند به قاین به طور کامل تکمیل شود.
وی به سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه و اعتبار اختصاص یافته اشاره و بیان داشت: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفری که در اسفندماه سال گذشته به استان داشت برای بسته شدن پرونده محور بیرجند- قاین وعده اعتبار 200 میلیارد تومانی را داد.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مقرر گردید با تأمین اعتبار این پروژه سال 99 به بهره‌برداری برسد، اضافه کرد: براساس وعده‌ای که رئیس سازمان برنامه و بودجه داده قرار است امسال و سال آینده هر سال 100 میلیارد تومان تخصیص یابد تا سال 99 شاهد اتمام محور بیرجند- قاین باشیم.
جعفری با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های استان محور بیرجند - قاین است که سالانه بیش از 40 نفر در جاده بر اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند، بیان داشت: منابعی که در سفر دکتر نوبخت به حوزه را‌ه‌ها و راه‌آهن استان اختصاص یافت نحوه توزیع آن بر عهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.
وی با تأکید بر اینکه تنها امیدواری ما تخصیص منابع اعتباری سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور است، اضافه کرد: اگر 30 درصد منابع اختصاص‌یافته در سفر دکتر نوبخت به حوزه راه‌های استان تخصیص یابد، شاهد جهش و تحول ویژه‌ای در زمینه شریان مواصلاتی خراسان‌جنوبی خواهیم بود.
مدیر کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 50 میلیارد تومان اعتبار نیز قرار بود از محل ماده 56 به این محور تخصیص یابد، تبیین کرد: در وهله اول قرار بود بانک ملی 120 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه را تأمین کند اما بعد به دلایلی چون نداشتن صرفه اقتصادی از تأمین این منابع انصراف و بعد از رایزنی‌های متعدد بانک مسکن متقبل شد تا 50 میلیارد تومان از منابع مورد نیاز آن را در قالب ماده 56 تأمین کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وزارت راه‌ و شهرسازی , قاین