دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶

وزیر راه و شهرسازی ۲۰ پروژه عمرانی ‌خراسان جنوبی را افتتاح و کلنگ‌زنی می‌کند

۲۰ پروژه عمرانی با سرمایه‌گذاری ۶۷۰ میلیارد تومان در سفر یک روزه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی ۲۰ پروژه عمرانی ‌خراسان جنوبی را افتتاح و کلنگ‌زنی می‌کند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهم‌ترین این پروژه ها افتتاح رسمی 134 کیلومتر باند دوم در سطح استان، افتتاح 798 واحد مسکن مهر تعاونی ارتش، اختتامیه  30 هزار واحد مسکن مهر استان خراسان جنوبی، افتتاح و آغاز عملیات ایمن سازی سه نقطه پرحادثه است.
باندهای دوم در محور دیهوک – راور و دیهوک – فردوس به طول 58 کیلومتر، بیرجند – زاهدان به طول 17 کیلومتر ، اسدیه – بیرجند به طول 16 کیلومترو سه راهی روم – آفریز به طول 12 کیلومتر و بیرجند – قاین به طول 25 کیلومتر و طبس – یزد 6 کیلومتر نیز امروز افتتاح وزیر بار ترافیک می رود.
عملیات اجرایی باندهای دوم شوسف – نهبندان به طول 17 کیلومتر ، دیهوک – فردوس 18 کیلومتر و طبس یزد به طول 25 کیلومتر نیز امروز آغاز می شود.
همچنین عملیات اجرایی سالن ترمینال فرودگاه بین المللی بیرجند با سرمایه گذاری 19 میلیارد تومان آغاز می شود.
عملیات اجرایی آنتنی راه آهن فردوس به طول 73 کیلومتر که یکی از پروژه های مهم و درخواست به حق مردم شهرستان فردوس امروز آغاز می شود  زیرسازی راه آهن آنتنی به شهرستان فردوس با سرمایه گذاری 101 میلیارد تومان اجرا می شود، پیمانکار پروژه مشخص و تجهیز کارگاه انجام و عملیات اجرایی این  پروژه به صورت رسمی از امروز آغاز می شود.
آغاز عملیات 60 کیلومتر باند دوم (قطعات جدید) وآغاز عملیات مسکن خیرین مسکن ساز و خانه محله 17 شهریور در مرکز استان از دیگر برنامه های سفر وزیرراه وشهرسازی به خراسان جنوبی است.
در این سفر وزیر راه وشهرسازی در مرکز استان حضور دارد و معاونان این وزارتخانه در شهرستانهای نهبندان – طبس – فردوس و درمیان حضور می یابند.
افتتاح و بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری  یکی دیگر از برنامه های مهم وزیر دز سفر به خراسان جنوبی است.در راستای افزایش خدمات بیشتر به بافت های فرسوده و سکونتگاهها احداث خانه محله - کتابخانه – سالن ورزشی- ساخت مسکن – آسفالت معابر در محلات است.
در این راستا سالن ورزشی در انتهای محله موسی بن جعفر برای دانش آموزان ساخته شده که با حضور وزیر راه وشهرسازی به بهره برداری می رسد و از پروژه  های در دست اجرا و اجرا شده در این محلات بازدید می شود.
همچنین عملیات ساخت مسکن توسط خیرین مسکن ساز در شمال شهر بیرجند و شهر فردوس نیز از دیگر برنامه های سفر محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی به خراسان جنوبی است.
پروژه راه آهن زاهدان – بیرجند و اتصال به راه آهن سراسری بافق – مشهد یکی از مهمترین پروژه های سطح کشور است.این پروژه از جمله پروژه های با اولویت وزارت راه و شهرسازی است.
در دیدار استاندار  خراسان جنوبی با وزیر راه و شهرسازی بر تسریع در این پروژه تأکید شده و وزیر راه و شهرسازی نیز تأکید کرده که شخصاً پیگیر این اجرای پروژه است.
مطالبات این پروژه به طول حدود 900 کیلومتر انجام شده و تاکنون عملیات اجرای پروژه در محدوده گناباد به طول 50 کیلومتر و زابل نیز شروع شده است با سرمایه گذاری 150 میلیارد آغاز شده است.اسناد مناقصه نیز از سمت بیرجند به قاین و گناباد به طول 32 کیلومتر و سرمایه گذاری 90 میلیارد تومان تهیه شده است.
مشکل اصلی پروژه مبلغ پایین ردیف اعتبار پروژه است. البته در سال 98 ردیف اعتبار آن سه برابر شده است و علاوه بر ردیف اعتبارات پروژه از دو محل دیگر پیگیری می شود.
حدفاصل بیرجند به ایستگاه یونسی کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری ریلی خراسان جنوبی تشکیل شده و بعد از تعیین بانک عامل و تصویب در هیئت دولت از محل صندوق توسعه ملی به این پروژه کمک خواهد شد.
 در خصوص راه آهن بیرجند – زابل – زاهدان نیز شرکت ساخت و زیربناهای حمل و نقل کشورباشرکت ساینوهیدرو کشورچین در حال مذاکره است که از محل فایناس خارجی برای این پروژه کمک شود.
798 واحد مسکن مهر تعاونی ارتش در بلوار شهید ناصری امروز با حضور وزیر راه وشهرسازی به بهره برداری می رسد. با تحویل این پروژه که با کیفیت مناسب انجام شده مراسم اختتامیه مسکن مهر استان به جز تعداد محدود واحد در سطح استان برگزار می شود.
 همچنین در این سفر 6 پروژه ایمن سازی نقاط پرحادثه نیز در برنامه های سفر وزیر راه وشهرسازی قرار دارد که سه نقطه به بهره برداری می رسد و سه نقطه جدید عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۶۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن مهر , راه آهن