دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷
وزیر راه و شهرسازی:

«فردوس» به شبکه سراسری راه‌آهن متصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه محور شرق از محورهای اولویت‌دار است، گفت: اتصال چابهار، زاهدان و زاهدان بیرجند به شبکه سراسری از موضوعات مهم است و امروز نیز کلنگ‌زنی عملیات آنتنی فردوس را خواهیم داشت تا فردوس را به شبکه سراسری متصل کنیم.
«فردوس» به شبکه سراسری راه‌آهن متصل می‌شود
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسلامی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه استان خراسان‌جنوبی دارای استعدادهای بالقوه فراوانی است، اظهار داشت: مرز برای این استان یک فرصت است و مردم استان با توجه به ظرفیت ارزشمندی که دارند به صورت بالقوه در جهت شکوفایی اقتصادی استان فراتر از سهم خود اقدام کنند.
وی با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل برای کشور، بیان داشت: توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل شرق جزو اولویت‌های دولت است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سه پروژه را همزمان در سه حوزه دنبال می‌کنیم، تبیین کرد: یکی از پروژه‌های محوری ما اتصال خط راه‌آهن  در مرحله اول اتصال راه‌آهن چابهار به زاهدان از طریق زابل به بیرجند و سپس اتصال آن به راه‌آهن سراسری است.
اسلامی به محور ترانزیتی شمال و جنوب که مورد علاقه همه کشورهای منطقه است اشاره و مطرح کرد: در این مورد پیگیری ویژه‌ای را دنبال می‌کنیم چراکه به‌نوعی در احداث این کریدور عقب‌ماندگی داریم.
وی محور دوم را اصلاح و بهسازی و گسترش حمل‌ونقل جاده‌ای که با احداث باند دوم دنبال می‌شود ذکر و بیان داشت: محور سومی که توسط وزارتخانه دنبال می‌شود محور فرودگاهی است و هنوز نیاز داریم پروازها به استان خراسان‌جنوبی افزایش و گسترش یابد.
وزیر راه و شهرسازی تبیین کرد: مهم است با توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل ظرفیت‌های اقتصادی که در حوزه‌های مختلف وجود دارد شکوفا و با هم حرکت کند تا به صورت لازم و ملزوم جاذبه‌های متعددی را برای گسترش زیرساخت‌ها ایجاد کنیم.
اسلامی با اشاره به بحث بازآفرینی شهری و اهمیت این بخش، تصریح کرد: خراسان‌جنوبی جزو استان‌هایی است که رشد تولید مسکن در آن خوب و جزو استان‌های پیشرو بوده و امروز نیز جشن اختتامیه مسکن مهر استان را شاهد خواهیم بود.
وی تصریح کرد: امیدواریم با پروژه‌های جدیدی که آغاز می‌شود، این استان جزو کم‌دغدغه‌ترین مردم از لحاظ مسکن باشد.
 یکی از خبرنگاران با سؤالی مبنی بر اینکه راه‌آهن استان که سال‌ها است مردم انتظار آن را می‌کشند کلنگ‌زنی می‌شود یا خیر که وزیر راه و شهرسازی از پاسخ به وی امتناع کرد و گفت: توضیح دادم! 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه محور شرق از محورهای اولویت‌دار است، تبیین کرد: اتصال چابهار، زاهدان و زاهدان بیرجند به شبکه سراسری از موضوعات مهم است و امروز نیز کلنگ‌زنی عملیات آنتنی فردوس را خواهیم داشت تا فردوس را به شبکه سراسری متصل کنیم.
اسلامی اعلام کرد: با تأمین منابع همه باید همه مسؤولان در این زمینه نقش ایفا کنند تا بتوانیم پروژه راه‌آهن را زودتر و سریع‌تر از برنامه‌های زمان‌بندی پروژه راه‌آهن خراسان‌جنوبی را تکمیل کنیم.
وی با اشاره فرودگاه در دست اقدام در شهرستان فردوس، تبیین کرد: احداث فرودگاه مهم نیست اکنون ظرفیت‌هایی که باید ایجاد شود، اهمیت دارد.
وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه هم‌اکنون حمل‌ونقل ترکیبی در وزارتخانه دنبال می‌شود، تبیین کرد: در بنادر، راه‌آهن، فرودگاه‌ها باید ظرفیت‌ها و جاذبه‌هایی را به وجود آوریم که جابجایی بار و فرصت سفر را گسترش دهد.
اسلامی تصریح کرد: به‌طور مستقل ایجاد یک فرودگاه کمکی به‌تنهایی برای شکوفایی اقتصادی نمی‌کند و نیازمند طرح‌ها و مکمل‌ها است که می‌تواند در این زمینه اثربخش باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شهر بیرجند یک شهر دانشگاهی و فرهنگی است و صادرات استان تنها زرشک و زعفران نبوده و معلمان بیرجندی همه‌جا شهره هستند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۷۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فردوس , راه آهن