دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
مدیرکل اداره ثبت احوال استان خبرداد:

بیرجند، بالاترین نرخ رشد جمعیت در استان را داراست

مدیرکل اداره ثبت احوال استان بیشترین نرخ رشد جمعیت را مربوط به شهرستان بیرجند و کمترین نرخ آن را مربوط به شهرستان خوسف بیان کرد.
بیرجند، بالاترین نرخ رشد جمعیت در استان را داراست
 
فاطمی، مدیرکل اداره ثبت احوال استان در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی خراسان‌تایم اظهارداشت:در سال ۹۷، حدود ۱۶هزار و هفتصد و نود و نه، ولادت در استان به ثبت رسیده که نسبت به سال ۹۶، ۶/۱ دهم درصد کاهش داشته‌است. نرخ مرگ و میر نیز در سال ۹۷ در استان، حدود ۳ هزار و هشتصد و بیست و هفت مورد گزارش شده است که به نسبت سال گذشته، با ۱/۱ دهم درصد کاهش مواجه بوده است.
وی افزود: بیشترین فراوانی نام آقایان در سال ۹۷، اسامی" ابوالفضل، امیرحسین، امیرعلی، محمد و حسین " و در خانم‌ها اسامی" فاطمه زهرا، زهرا، زینب و هلما " بوده است.
وی بیشترین نرخ رشد جمعیت را مربوط به شهرستان بیرجند و کمترین نرخ آن را مربوط به شهرستان خوسف دانست و نیز تصریح کرد:کلیه افراد برای ثبت نام کارت هوشمند ملی، می‌توانند به دفاتر پست و پیشخوان و در صورت حضور در مرکز استان، به اداره کل ثبت احوال نیز مراجعه نمایند.
مدیرکل اداره ثبت احوال استان از پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی خبر داد و خاطرنشان کرد:از تاریخ یکم خردادماه ۹۸، اعتبار کارت‌های ملی قدیمی به پایان رسیده و افرادی که به دریافت کارت ملی هوشمند اقدام نکرده‌اند، از این تاریخ به بعد هیچ گونه خدماتی از سوی دستگاه‌های اجرایی دریافت نخواهندکرد.
وی در پایان افزود:درحال حاضر، حدود ۴هزار و پانصد قطعه کارت هوشمندملی در اداره ثبت احوال موجود است، که اگر صاحبان آن اقدام به دریافت آن‌ها نکنند، به تهران بازگردانده و باطل خواهدشد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۷۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کارت هوشمند ملی , ثبت احوال