سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی خبرداد:

مشارکت ۲۵۰ میلیونی مردم خراسان‌جنوبی در بازسازی عتبات مقدسه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از کمک نقدی ۲۵۰ میلیون تومانی مردم استان برای امر بازسازی عتبات عالیات از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
مشارکت ۲۵۰ میلیونی مردم خراسان‌جنوبی در بازسازی عتبات مقدسه
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، موسی جوینده اظهار داشت: هر ساله تعهدی برای کمک به بازسازی عتبات عالیات برای استان‌ها مشخص می‌شود که این رقم امسال برای استان 3 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه سال گذشته نیز تعهد استان برای کمک به بازسازی عتبات عالیات 3 میلیارد تومان بوده ولی مردم سخاوتمند استان حدود 5 میلیارد تومان برای این موضوع کمک کرده‌اند، تصریح کرد: هر چند امسال نیز 3 میلیارد تومان تعهد کمک برای بازسازی عتبات عالیات برای خراسان‌جنوبی مشخص شده اما باز هم مانند سال‌های گذشته از این رقم فراتر خواهد رفت.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از کمک نقدی 250 میلیون تومانی مردم استان برای امر بازسازی عتبات عالیات از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: این کمک‌ها برای پروژه‌های در حال ساخت در عتبات مقدسه به ویژه صحن حضرت زینب(س) در طرح توسعه حرم امام حسین(ع) هزینه می‌گردد.
جوینده با اشاره به طرح انحصاری خراسان‌جنوبی و بافت فرش دستباف توسط بانوان خوش ذوق استان برای کمک با بازسازی عتبات عالیات گفت: در حال حاضر در این راستا 200 کارگاه فرش‌بافی در استان فعال بوده که حدود پنج‌هزار نفر از بانوان مرتبط با آن هستند.
وی اضافه کرد: محاسبه فروش فرش‌های بافته‌شده در این کارگاه‌ها به صورت فصلی بوده و 50 درصد کمک‌ها و آورده ستاد را خود اختصاص می‌دهد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی با اشاره کمک‌های مردمی که توسط ستاد برای سیل‌زدگان مناطق مختلف کشور از ابتدای امسال تاکنون جمع‌آوری شده گفت: یکی از موکب‌های ستاد استان در استان لرستان مستقر و به طبخ غذای گرم می‌پردازد و همچنین بانوان استان نیز با پخت نان و ارسال آن به مناطق سیل‌زده در این مشارکت نموده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۸۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اربعین , عتبات عالیات