سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۵
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی:

350 میلیون تومان در جشن گلریزان بیرجند جمع آوری شد

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی گفت: 350 میلیون تومان کمک نقدی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در پانزدهمین جشن گلریزان بیرجند با همکاری مردم، خیرین و مسئولان استان جمع آوری شد.
350 میلیون تومان در جشن گلریزان بیرجند جمع آوری شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، علی هاشمی روز سه شنبه افزود: از این مبلغ 50 میلیون تومان توسط استاندار برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اهدا شد و مدیرکل کمیته امداد استان نیز برای پرداخت 150 تومان تسهیلات قرض الحسنه به این زندانیان قول مساعد داد.
وی با بیان اینکه جشن گلریزان در بیرجند همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، ادامه داد: این جشن تا پایان ماه رمضان در شهرستان های طبس، قاین، فردوس و نهبندان نیز برگزار می شود و در نهایت رقم جمع آوری شده برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان استفاده خواهد شد.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر 175 نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان برای آزادی و بازگشت به کانون خانواده خود منتظر کمک مردم و خیرین هستند.
وی مجموع بدهی این زندانیان را 30 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این تعداد زندانی 127 نفر بدهکار مالی غیرکلاهبرداری، 47 نفر بدهکار نفقه و مهریه و یک نفر مربوط به دیه است.
هاشمی یادآور شد: در جشن گلریزان سال گذشته در مرکز استان 200 میلیون تومان توسط مردم و خیرین جمع آوری شد که منجر به آزادی 135 زندانی جرایم غیرعمد با بدهی 16 میلیارد تومان شد.
وی با بیان اینکه مردم و خیرین در جشن گلریزان شب گذشته سنگ تمام گذاشتند افزود: با اینکه مردم امسال کمک های زیادی به مناطق سیل زده کرده بودند اما با قلک های کوچک، رقم های پایین و بالا و در حد توان خود برای آزادی زندانیان استان کمک کردند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , جشن گلریزان