سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۷
کارشناس اکرام ایتام کمیته امداد امام خمینی(ره) خبرداد:

جذب 70 حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته‌امداد

کارشناس اکرام ایتام کمیته امداد امام خمینی(ره) از جذب 70 حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته‌امداد در غرفه نمایشگاه بزرگ قرآن بیرجند خبرداد.
جذب 70 حامی در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته‌امداد
 
ایرج قاسمی، کارشناس اکرام ایتام کمیته امداد منطقه یک شهرستان بیرجند، در حاشیه برگزاری نمایشگاه قرآن در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی خراسان‌تایم در رابطه با غرفه کمیته امداد در نمایشگاه قرآن اظهار داشت:این غرفه تحت نظر کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه یک شهرستان بیرجند برپا شده‌است.
وی افزود: کار ما حامی‌یابی برای خانواده‌های محروم و مستضعف و فرزندان ایتام که پدرانشان فوت کرده و مادر سرپرستی آنان را برعهده دارد و یا خانواده‌های مطلقه که مادر بنا به دلایلی از پدر جدا شده و سرپرستی فرزندان را برعهده گرفته و چه بسا که در منزل استیجاری، سکنی گزیده اند و همچنین خانواده‌های زندانیانی که پدر خانواده حبس ابد از ۱۰ سال به بالا دارد، می‌باشد.
وی با بیان اینکه ما در خانواده‌هایی که زیر چتر مادی امداد هستند، مادر را به عنوان سرپرست خانواده می‌شناسیم، تصریح کرد:طرح اکرام و ایتام، طرحی هدفمند است که خانواده‌های اولویت دار را شناسایی کرده و برای فرزندان آنها حامی پیدا می‌کند.
قاسمی تعداد فرزندانی که این طرح شامل حالشان می‌شود را ۷۲۰ نفر از فرزندان محسنین، خانواده‌های مطلقه، زندانی و پدر از کارافتاده و نیز ۳۰۰ نفر از ایتام دانست و خاطرنشان کرد:در رابطه با انتخاب فرزندان برای این نمایشگاه، تعادل‌سازی بین فرزندان را مدنظر قرارداده و فرزندانی را انتخاب کردیم که هیچ حامی‌ای ندارند و یا وضعیت خانواده نابسامان است و هیچ گونه واریزی ندارند.
کارشناس اکرام ایتام کمیته در ادامه افزود:مردم برای انتخاب این فرزندان به عنوان فرزند معنوی خود، سلیقه ای عمل می‌کنند و تنها این نکته برایشان مهم است که فررندان نیازمند باشند؛ اما از آنجا که این طرح اکرام و ایتام نامگذاری شده، پس اولویت بیشتر با فرزندان یتیم است.
وی نمایشگاه قرآن را مرتبط با طرح اکرام ایتام امداد دانست و ادامه داد:تعداد فرزندانی که مردم به عنوان فرزند معنوی خود انتخاب کرده‌اند، هرشب به طور میانگین حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر بوده و تعداد کل این فرزندان منتخب، از شب اول افتتاح این نمایشگاه حدود ۷۰ نفر بوده‌است.
قاسمی حامی‌یابی را موجب قوت قلب ایتام دانست و اظهارداشت:خواسته‌ای که از مردم داریم این است که این طرح را با خانواده‌ و اطرافیان خود بازگو کنند تا حامیان بیشتری برای این فرزندان جذب شوند و طرح گسترش یابد.
کارشناس اکرام ایتام کمیته امداد منطقه یک بیرجند با اشاره به اینکه در رابطه با این فرزندان بحث نقدینگی صرفا ملاک نیست و باید مباحث دارو، درمان و تحصیل برای این کودکان را در نظر بگیریم، ادامه داد:کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز خدمات دیگری از قبیل مسکن و عمران، اشتغال، خودکفایی و توانمند سازی خانواده‌ها را به آن‌ها ارائه می دهد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۴۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , طرح اکرام ایتام