سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰
معاون صنایع‌دستی اداره‌كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی خبرداد:

صدور 120 کارت شناسایی برای صنعتگران خراسان جنوبی

معاون صنایع‌دستی اداره‌كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی از صدور 120 كارت شناسایی برای صنعتگران استان از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.
صدور 120 کارت شناسایی برای صنعتگران خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، حسین عباس زاده گفت: کارت شناسایی گواهی مبنی بر تایید توان و سطح مهارت متقاضی در حرفه مورد درخواست است که پس از تایید کارشناس صنایع دستی به هنرمندان   مشروط بر اینکه دوره‌های آموزشی زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را گذرانده باشد، یا در رشته‌های صنایع دستی از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشد و یا    به پیشکسوتان حوزه صنایع دستی و استادان این عرصه  اعطاء می‌شود.
وی افزود: هنرمندان متقاضی دریافت كارت شناسایی می‌توانند از این پس برای دریافت كارت شناسایی به ادارات و نمایندگی‌های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان‌ها مراجعه و پس از بررسی و تایید مدارك توسط كارشناسان، نسبت به دریافت كارت اقدام کنند.  
معاون صنایع‌دستی اداره‌كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی از صدور 120 كارت شناسایی برای صنعتگران استان از ابتدای سال 98 تاکنون خبر داد.
عباس زاده ادامه داد: در حال حاضر در خراسان جنوبی بیش از پنج هزار هنرمند به تولید صنایع دستی در بیش از 30 رشته فعالیت دارند که 120 هنرمند از ابتدای امسال تاکنون با حضور در ادارات و نمایندگی‌های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارت شناسایی دریافت کرده‌اند.
وی یادآور شد: رشته‌های دست‌بافته‌های سنتی شامل؛ حوله بافی، کرباس بافی، دستمال‌بافی و چادرشب بافی، بافته‌های داری شامل؛ گلیم، جاجیم،   گبه، و صنایع دستی چوبی از جمله منبت، معرق، مشبک، صنایع دستی فلزی ، زیورالات سنتی، حکاکی روی فلز، سفال و سرامیک، تراش سنگ و ... بیشترین کارت‌های صادر شده را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۰۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنایع‌ دستی , صنعت