سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳
کارشناس طرح اکرام ایتام کمیته امداد شهرستان بیرجند:

۳۲۵ فرزند یتیم و ۷۲۰ فرزند محسنین در شمال شهر بیرجند زندگی می‌کنند

کارشناس طرح اکرام ایتام کمیته امداد شهرستان بیرجند از وجود ۳۲۵ فرزند یتیم در شمال شهر بیرجند خبر داد و افزود:هر کدام از این فرزندان با توجه به شرایط خانوادگی و معیشتی خود، حامی دارند و حدود ۷۲۰ فرزند محسنین در این منطقه وجود دارد که توانسته‌ایم تاحدودی برایشان حامی جذب نماییم.
۳۲۵ فرزند یتیم و ۷۲۰ فرزند محسنین در شمال شهر بیرجند زندگی می‌کنند
 
ایرج قاسمی، کارشناس طرح اکرام ایتام کمیته امداد شهرستان بیرجند در گفت و گو با خبرنگار خراسان‌تایم اظهار داشت:باتوجه به تقارن با ماه مبارک رمضان که ماه خیر، بخشش و مهربانی است و لیالی خاص قدر که پیش زمینه‌ای برای کمک‌های مردمی است، مردم حس انسان‌دوستی و کمک به خانواده‌های محروم را مدنظر قرارداده و ما نیز به طبع آن در این ماه شریف، تمام سعی و تلاش خود را برای دستگیری مالی وکمک به خانواده‌های محروم به کار می‌گیریم.
وی با بیان اینکه هر حامی می‌تواند با توجه به وسع مالی خود، هزینه‌های مربوط به یک یا چند فرزند را که به عنوان فرزند معنوی او در نظر گرفته می‌شود، متقبل شود و زیر چتر حمایتی خود قرارداده و ماهیانه، فرزند یا فرزندانش را به صورت نقدی یا غیرنقدی حمایت کند، تصریح کرد:طی رسم همه ساله، در شب‌های قدر کارکنان امداد با برپایی پایگاه‌های جذب حامی و جمع‌آوری سبدهای غذایی، سعی دارند واسطه‌ای برای این امور خداپسندانه باشند.
قاسمی با اشاره به اینکه تاکنون استقبال خوبی از این طرح به عمل آمده ولی همچنان نگاه ویژه مردم به این خانواده‌ها را می‌طلبد، خاطرنشان کرد:طرح اکرام در ابتدا، مخصوص ایتام بوده و قاعدتا مردم فرزندان ایتام را بیشتر حمایت می‌کردند اما چندسالی است که در این طرح، در کنار ایتام برای فرزندان محسنین نیز حامی جذب می‌کنیم. باید گفت در بسیاری از موارد، نیازمندی‌های خانواده‌های محسنین بسیار بیشتر از ایتام می‌باشد، چون اکثر حامیان  خانواده‌های ایتام را تحت پوشش قرار داده و نگاه خاصی به آنان دارند.
کارشناس اکرام کمیته امداد بیرجند افزود:با بازگو کردن شرایط خانواده‌های محسنین به حامیان، نظر آنان درخصوص اولویت انتخاب فرزند را تاحدودی تغییر داده‌ایم، به گونه‌ای که خیران در اولویت‌بندی خود برای انتخاب فرزندان معنوی، ابتدا نیازمند بودن خانواده‌ها را مدنظر قرار می‌دهند.
وی از وجود ۳۲۵ فرزند یتیم در شمال شهر بیرجند خبر داد و افزود:هر کدام از این فرزندان با توجه به شرایط خانوادگی و معیشتی خود، حامی دارند و حدود ۷۲۰ فرزند محسنین در این منطقه وجود دارد که توانسته‌ایم تاحدودی برایشان حامی جذب نماییم.
قاسمی در پایان گفت:با توجه به وضعیت نابهنجار اقتصادی مردم، به لطف خدا همچنان کمک‌های قابل توجهی در این زمینه جمع‌آوری شده و نسبت به سال گذشته شاهد یک روند صعودی هستیم.

انتهای پیام/4

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۰۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , طرح اکرام ایتام