يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۵
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهبندان:

طوفان و گرما نفس «کجی» را گرفت / تالاب رو به خشک شدن است

رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهبندان گفت: تالاب کجی نهبندان به دلیل گرما، طوفان و شدت باد زیاد رو به خشک شدن است.
طوفان و گرما نفس «کجی» را گرفت / تالاب رو به خشک شدن است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از مهر، امیر کوهستانی بیان کرد: تالاب کجی نهبندان یکی از زیبایی های طبیعی خداوند در دل کویر بوده که با هر باران جانی دیگر می گیرد.
وی با بیان اینکه این تالاب هر ساله پناهگاه پرندگان مهاجران زیادی است، گفت: در سال آبی گذشته از مهرماه تا ۲۵ فروردین ماه سال جاری، تالاب کجی ۸۰ درصد آبگیری شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهبندان ادامه داد: در حال حاضر تالاب کجی نهبندان به دلیل گرما، طوفان و شدت باد زیاد رو به خشک شدن است.
وی با بیان اینکه کرانه های تالاب تبدیل به نمک شده است، گفت: همچنین تنها پرنده هایی مانند آبچلک و کنارآبزی در تالاب وجود دارند.
منطقه «استند» شکار ممنوع است
کوهستانی با اشاره به مناطق حفاظت شده محیط زیست نهبندان بیان کرد: در حال حاضر یک منطقه حفاظت شده پناهگاه حیات وحش تالاب کجی داریم.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان نهبندان با بیان اینکه همچنین یک منطقه شکار ممنوع «استند» در این شهرستان وجود دارد، افزود: در این منطقه گونه های جانوری مانند قوچ، میش، کل، بز، جبیر، گرگ، کفتار و پرندگانی مانند کبک و طیهو وجود دارد.
وی با بیان اینکه در سال جاری دستگیری شکارچی غیرمجاز نداشته ایم، افزود: طی سال گذشته ۱۴ فقره پرونده به مراجع قضایی معرفی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نهبندان , تالاب کجی نمکزار نهبندان