چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
امام جمعه بیرجند:

برنامه‌ریزی دشمن در فضای مجازی برای نسل جوان/ دولتمردان چشم امید از اروپا و آمریکا بردارند

امام جمعه بیرجند با یادآوری اینکه دشمن مردم را کشته، اموال آن‌ها را چپاول کردند، گفت: هنوز خون فرزندان این مردم که در کف خیابان‌ها و سنگ‌فرش‌ها خشک نشده اکنون با فضای مجازی و عوامل استعماری برای نسل جوان ما برنامه می‌سازند.
برنامه‌ریزی دشمن در فضای مجازی برای نسل جوان/ دولتمردان چشم امید از اروپا و آمریکا بردارند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در جمع مردم بیرجند اظهار داشت: مردم مقاوم ایران اسلامی چهل سال در مقابل همه توطئه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مقاومت کردند اما این گام اول بوده و گام دوم انقلاب در پیش است.
وی با بیان اینکه جهت تحقق گام دوم انقلاب باید چند موضوع مهم را در نظر بگیریم، بیان داشت: در وهله اول باید چهل ساله اول انقلاب را بنگریم که چه بودیم، چه شده‌ایم و چه باید بشویم.
امام جمعه بیرجند با اشاره به نقشه‌های دشمنان و ظلم‌های بیگانگان و چشم طمع داشتن برخی عناصر داخلی به بیگانگان، مطرح کرد: موضوع ظلم را تمام دنیا فهمیده اما متأسفانه هنوز یک عده نادان در کشور ما نفهمیده‌اند، این افراد باید انصاف بدارند و شرم کنند که هنوز چشم به بیگانگانی مثل اروپا و آمریکا دارند.
عبادی با تأکید بر اینکه امروز موقعیت ما به‌گونه‌ای است که آمریکا و دیگران از ما می‌ترسند البته حق دارند که بترسند، متذکر شد: کسانی که با کلک وارد انقلاب بشوند و نان به نرخ روز بخورند هرگز موفق نخواهند شد.
وی با تأکید بر اینکه اولین کاری که باید صورت بگیرد انتخاب صحیح انسان انقلابی و مؤمن است، خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب باید دولت اسلامی آن هم بر اساس قانون اساسی نه لیبرال دموکراسی، پیاده شود.
امام جمعه بیرجند با یادآوری اینکه در چهل سال اول انقلاب معضلات زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم اما زمانی که به پیش رو نگاه می‌کنیم کارهای زیادی در پیش داریم، اضافه کرد: ظلم‌های زیادی در سراسر جهان علیه مسلمین و مظلومین صورت و باید به سوی جایگاه و موقعیتی پیش رویم که که ظلم برافتد.
دوران قاجار و پهلوی بدترین دوران ظلم‌ها
عبادی بیان داشت: استبدادهای داخلی و نوع نظام‌های داخلی همواره با استبداد و ظلم بوده اما از 200 سال قبل به بعد این استبدادهای پادشاهی با استعمار بیرونی و ظلم بر مردم همراه شد که بدترین آن‌ها در زمان دوران قاجار و پادشاهان بی‌لیاقت و بدتر از آن در دوران پهلوی اول و دوم صورت گرفته است.
وی با تأکید بر اینکه نباید این‌ها را فراموش کنیم با اشاره به فیلم «یتیم‌خانه ایران» تبیین کرد: پادشاهان بی‌لیاقت و نوکرمأب استعمار بیرونی و اروپایی به وسیله انگلیس روباه پیر در کشور غله‌ها و دام‌ها را از بین بردند و قحطی در کشور ایجاد کردند.
برنامه‌سازی دشمن نسل جوان
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه از 20 میلیون جمعیت ایران حدود 9 میلیون از گرسنگی و بدبختی مردند و این‌ها افسانه نیست، اضافه کرد: رضاخان املاک و روستاهای مردم را تصرف کرد به‌گونه‌ای که به اندازه یک وزارتخانه مدیریت املاکش بود.
عبادی با یادآوری اینکه دشمن مردم را کشته، اموال آن‌ها را چپاول کردند، تصریح کرد: هنوز خون فرزندان این مردم که در کف خیابان‌ها و سنگ‌فرش‌ها خشک نشده اکنون با فضای مجازی و عوامل استعماری برای نسل جوان ما برنامه می‌سازند.
وی اضافه کرد: آن‌ها جان و مال و ناموس مردم را برده و قانون کاپیتولاسیون را در مجلس تصویب کردند، قانونی که اجازه نمی‌دهد از مال و جان و ناموس خود دفاع کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۶۹۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , عید فطر , فضای مجازی