شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
امام جمعه موقت بیرجند:

اندیشه «مقاومت» قدرتمندترین سلاح برای مبارزه با استکبار

امام جمعه موقت بیرجند مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان را از صفات برجسته امام خمینی (ره) دانسته و گفت: اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح برای مبارزه با استکبار جهانی است.
اندیشه «مقاومت» قدرتمندترین سلاح برای مبارزه با استکبار
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه‌های نماز جمعه، مبارزه با طاغوت را یکی از مسائل مهم در فرهنگ دینی دانست و اظهار داشت: حکومت غیر از خدا از دیدگاه قرآن طاغوت است.
وی بیان داشت: سیاست اسلام برای مبارزه با طاغوت عدم مراجعه به آنان است، بنابراین مردم برای نیازهای اجتماعی، قضایی، سیاسی و سایر نیازها باید به فقهای جامع‌الشرایط مراجعه و علما مکلف به پاسخ هستند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه مسأله اساسی برای مبارزه با طاغوت و ایجاد یک نظام و ساز و کاری که برای مراجعه همه مردم را امام خمینی(ره) با تحقق بخشیدن به فقه اسلام فراهم کردند، تبیین کرد: اگر محبوبیت ما در بین مردم کم شد باید در خود آن را تحلیل کنیم.
نوفرستی محبوبیت انسان را یک لطف و رحمت الهی دانست و تصریح کرد: محبت مردم به امام (ره) یک محبت الهی است و امروز بعد از گذشت 30 سال از رحلت امام خمینی (ره) مراسم سالگرد این ابرمرد تاریخ معاصر در دنیا برگزار می‌شود.
وی شجاعت، حکمت، تقوا، ظلم‌ستیزی، عدالت‌خواهی، مجاهدت و صداقت را از صفات بارز امام خمینی (ره) ذکر و تصریح کرد: این خصوصیات امام (ره) تجسم عمل صالح است و امروز عشق و محبت به امام خمینی (ره) مختص به ایران نیست بلکه در سراسر دنیا توسعه یافته است.
امام جمعه موقت بیرجند مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان را از صفات برجسته امام خمینی (ره) دانسته و بیان داشت: طی این 40 سال تفکر امام (ره) گسترش یافته و اکنون قدرت استکبار و آمریکا موریانه‌وار در حال افول و فروپاشی است.
نوفرستی متذکر شد: باید مواجهه ما با دشمنان و مسائل «شجاعانه باشد نه مرعوبانه»، «امیدوارانه باشد نه مأیوسانه»، «مبتکرانه باشد نه منفعلانه» و «عاقلانه و خردمندانه باشد نه هیجانی و احساساتی».
وی افزود: اندیشه مقاومت قدرتمندترین سلاح برای مبارزه با استکبار جهانی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۰۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , استکبار