پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی:

۷ هزار واحد مسکونی در سربیشه به مقاوم‌سازی نیاز دارند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه سهم سربیشه در احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی محرومان ۶۰۰ واحد است گفت: در این شهرستان ۷ هزار واحد نامقاوم وجود دارد.
۷ هزار واحد مسکونی در سربیشه به مقاوم‌سازی نیاز دارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی‌اصغر آسمانی‌مقدم صبح امروز در جلسه کارگروه مسکن شهرستان سربیشه اظهار داشت: کار ساخت 5 هزار واحد در سطح استان آغاز شده که در این طرح 40 میلیون تسهیلات یارانه‌دار با سود 5 درصد و 15 میلیون تومان به صورت بلاعوض به متقاضیان ساخت مسکن پرداخت می‌شود.
وی افزود: از این سهمیه 600 واحد به شهرستان سربیشه اختصاص داده شده که باید هرچه زودتر کار ساخت مسکن آغاز شود و  تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این امر پای کار آمده و در صورت عدم جذب تسهیلات، این سهیمه برگشت خواهد کرد. 
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و تسهیلات بلاعوض با این حجم و تعداد یک موضوع کم نظیر است و مردم و مسئولین باید بیش از پیش برای ساخت این منازل همت کنند.
آسمانی‌مقدم با بیان اینکه حدود هفت هزار واحد مسکونی در روستاهای این شهرستان غیر مقاوم است خواستار مشارکت کامل مردم و دستگاهای اجرایی برای تحقق این طرح شد.
وی با بیان اینکه بانک‌های عامل در این طرح موظف شدند که تا حد امکان با متقاضیان تسهیلات بانکی تعامل داشته باشند گفت: بانک‌ها باید در صورت عدم داشتن ضامن معتبر از سوی متقاضیان به صورت ضامن زنجیره‌ای اقدام کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی با بیان اینکه این طرح در حال حاضر فقط در روستاها انجام می‌‌شود گفت: در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز در حال حاضر تسهیلات قرض الحسنه 40 میلیونی به اشخاصی که تاکنون از وام مسکن استفاده نکرده باشند اهدا می‌شود که در صورت تامین اعتبار، تسهیلات بلاعوض نیز در شهرها به متقاضیان داده خواهد شد.
فرماندار شهرستان سربیشه نیز در این جلسه خواستار جدیت بخشداران دهیاران و شوراهای اسلامی برای آگاه سازی و توجیه مردم برای استفاده از این تسهیلات شد.
فلاحی خواستار ارائه گزارش هفتگی از سوی دستگاهای اجرایی برای اجرای این طرح ویژه در شهرستان سربیشه شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۷۷۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سربیشه , بنیاد مسکن