سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۲
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی:

تعداد روستاهای گازدار خراسان جنوبی به ۴۹۲ روستا رسید

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی گفت: با گازدار شدن ۲۰۰ روستا، تعداد روستاهای گازدار استان به ۴۹۲ روستا معادل ۶۱ درصد خانوار زیرپوشش افزایش یافت.
تعداد روستاهای گازدار خراسان جنوبی به ۴۹۲ روستا رسید
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمحمود هاشمی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه مجمع عمومی و عادی سالانه این شرکت در سال 97 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با همت و تلاش کارکنان شرکت گاز استان خراسان جنوبی و در راستای توسعه شبکه گازرسانی و تحقق برنامه‌های شرکت ملی گاز ایران، اقدامات ارزشمندی سال گذشته در استان انجام شده است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های صادقانه و دلسوزانه همه همکاران در بخش‌های مختلف  این شرکت طی سالی که گذشت، سبب شد تا برنامه‌های شرکت به نحو مطلوب محقق شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر ارائه خدمات به مشترکان و استمرار گازرسانی در استان، با گازدار شدن 200 روستا، تعداد روستاهای گازدار استان به 492 روستا معادل 61 درصد خانوار زیرپوشش افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی اظهارکرد: به موازات خدمات رسانی در بخش‌های شهری و روستایی در سال 97، گازرسانی به واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی نیز با جدیت در برنامه این  شرکت قرار گرفت.
هاشمی با اشاره به اینکه 500 واحد صنعتی، تولیدی وخدماتی به شبکه گاز طبیعی متصل شده است بیان کرد: در این راستا تعداد صنایع گازدار خراسان جنوبی به  1005 واحد افزایش یافت تا سال 97 به عنوان سالی پر افتخار در کارنامه عملکرد شرکت گاز استان خراسان جنوبی ثبت شود.
وی اظهار داشت: سال گذشته از تعداد 16 هزار و 310 انشعاب نصب شده در استان، 4 هزار و820 انشعاب در شهرها و 11 هزار و490 انشعاب در روستاهای استان نصب گردید.
وی بیان کرد: سال گذشته همچنین یک هزار و807 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در سطح استان اجرا شد که 227 کیلومتر در بخش شهری و 1580 کیلومتر در بخش روستایی بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی با اشاره به  سهم 53 درصدی مصرف گاز طبیعی در بخش نیروگاهی نسبت به مصرف کل استان در سال 97 گفت: بخش نیروگاهی استان در این مدت با مصرف 798 میلیون مترمکعب، بیشترین مصرف را داشته است.
وی یادآور شد: پس از آن بخش‌های خانگی، تجاری و عمومی با مصرف بالغ بر 413 میلیون مترمکعب، 27 درصد میزان مصرف گاز طبیعی در استان را طی مدت یادشده به خود اختصاص داده است.
هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر 24 جایگاه CNG در استان فعال است خاطرنشان کرد: بخش های صنعتی، سیمان و حمل و نقل نیز در مجموع 20 درصد گاز طبیعی در استان مصرف کرده اند.
وی نشت‌یابی بیش از 5 هزار و700 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در سال  گذشته اشاره کرد و گفت: علاوه بر این میزان نشت یابی شبکه تغذیه و توزیع، نشت یابی از 101 هزار و600 مورد علمک نیز سال گذشته در سطح استان صورت گرفته است .
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون 6 هزار و940 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع و 980 کیلومتر خطوط انتقال گاز در سطح استان اجرا شده که این میزان شبکه و خطوط انتقال گاز متعلق به 30 شهر و 492 روستای این استان است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۸۵۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد , گازرسانی