چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی:

مرمت ۲۰ رشته قنات خسارت‌دیده خراسان جنوبی آغاز شد

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: عملیات مرمت و بازسازی 20 رشته قنات خسارت دیده در سیل به همت بسیج سازندگی در خراسان‌جنوبی آغاز شد.
مرمت ۲۰ رشته قنات خسارت‌دیده خراسان جنوبی آغاز شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، مهدی هنری با بیان اینکه در سیل اخیر تعداد زیادی از قنوات استان دچار خسارت شدند، اظهار داشت: مرمت و بازسازی قنوات آسیب دیده از سیل اولویت نخست در مناطق سیل‌زده است.
وی با یادآوری اینکه در سیل‌های اخیر 90 رشته قنات در خراسان‌جنوبی آسیب دید، بیان داشت: عملیات مرمت و بازسازی 20 رشته قنات خسارت دیده در سیل به همت بسیج سازندگی در استان آغاز شد.
مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به تفاهم‌نامه فی مابین جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی در راستای مرمت و بازسازی قنوات، تصریح کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌ای با سازمان جهاد کشاورزی استان امضا شده که براساس این تفاهم‌نامه مرمت و بازسازی 50 رشته قنات در دستور کار قرار گرفته است.
هنری اعتبار مورد نیاز جهت بازسازی و مرمت این قنوات را سه تا چهار میلیارد تومان اعلام  و مطرح کرد: در اولین اقدام رفع انسداد و بازگشایی مسیر آب با همکاری مردم انجام و آب از مسیر مسدود شده جاری شد.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال 125 گروه جهادی شامل یک هزار و 946 خواهر و برادر به مناطق محروم استان اعزام شدند، گفت: این جهادگران خدماتی در بخش‌های عمرانی، فرهنگی، اشتغال و بهداشت و درمان به مردم مناطق مرزی استان ارائه داده‌اند.
مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیشترین فعالیت این جهادگران را در شهرستان نهبندان، سربیشه، درمیان، طبس، خوسف و زیرکوه اعلام و مطرح کرد: این گروه‌های جهادی شامل گروه‌های مهمان، دانشجویی، جامعه زنان، دانش‌آموزی، حلقه‌های صالحین، محلات و عشایری بودند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۸۶۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج سازندگی , جهاد کشاورزی