چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی:

اعتبارات عمرانی حوزه ورزش خراسان‌جنوبی از مرز 40 میلیارد می‌گذرد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از جذب ۲۵ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود این اعتبارات در سال جاری از مرز ۴۰ میلیارد تومان بگذرد.
اعتبارات عمرانی حوزه ورزش خراسان‌جنوبی از مرز 40 میلیارد می‌گذرد
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مهران سرپرست صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی و بررسی تقویم ورزشی هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان‌جنوبی اظهار داشت: عشق و علاقه‌ به فعالیت‌های ورزشی و اعتقاد به تأثیرگذاری آن بر سلامتی جسم و روان نوع انسان است که خستگی‌ها و تأملات طاقت‌فرسای خادمین به این عرصه را می‌زداید.
وی افزود: از آنجایی که بدنسازی و پرورش اندام جزو رشته‌های المپیکی و مسابقات آسیایی نمی‌باشد و در ساختار وزارت ورزش و جوانان نیز از جایگاه منابع مالی مناسبی برخوردار نیست لذا هیئات استانی و شهرستانی در تخصیص اعتبارات فدراسیونی دچار مشکل می‌شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌حنوبی با اشاره به نقش ارزنده باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام در جذب جوانان و نوجوانان علاقه‌مند به رشته‌های قدرتی تأکید کرد: هیئات ورزشی با تدوین برنامه‌های راهبردی و ابلاغی در صدد شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی باشند.
سرپرست در ارتباط با استفاده ورزشکاران رشته بدنسازی و پرورش اندام از پایگاه تخصصی قهرمانی خراسان‌جنوبی گفت: تمامی مدال‌آوران مسابقات قهرمانی کشور و منتخبین المپیاد استعدادهای برتر ورزشی می‌توانند از امکانات و تجهیزات مرکز سنجش پایگاه بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه در سال ۹۷ مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات تخصصی پایگاه قهرمانی اختصاص یافت، گفت: در سال جاری نیز اعتبار خوبی برای به‌روز کردن امکانات و تجهیزات پایگاه در نظر گرفته‌ایم.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از ساخت دفاتر مشترک هیئات ورزشی در مجموعه ورزشی خاتم‌الانبیاء(ص) بیرجند خبر داد و گفت: سایت تیراندازی با کمان نیز در این مجموعه در حال احداث می‌باشد.
سرپرست با انتقاد از عدم استفاده ظرفیت‌ بوجه‌ و منابع مالی فصل پنج استانی توسط مدیران قبلی اداره‌کل ورزش و جوانان یادآور شد: در سال ۸۳ از اعتبارات فصل پنج استانی فقط ۶۷ میلیون تومان برای هیئات ورزشی جذب شده که این مبلغ در سال با افزایش صد برابری به شش میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسیده است.
وی با اشاره به ساخت ۱۵۰ پروژه ورزشی در حال احداث در خراسان‌جنوبی، اعلام کرد: اعتبارات عمرانی اداره کل ورزش و جوانان از مبلغ ۱۴ میلیارد تومان سال ۹۶ به ۲۵ میلیارد تومان در سال ۹۷ رسیده‌ایم و با رایزنی‌های انجام شده در سال ۹۸ از مرز ۴۰ میلیارد تومان خواهیم گذشت.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۲۹۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , بودجه