شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۳
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی خبرداد:

پرداخت یک میلیارد تومانی تخفیف مصرف برق در بخش صنایع و کشاورزی خراسان جنوبی

معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: سال گذشته حدود یک میلیارد تومان تخفیف به بخش صنایع و کشاورزی پرداخت شده است که حدود ۹۰۰ میلیون تومان آن در بخش صنعت بوده است.
پرداخت یک میلیارد تومانی تخفیف مصرف برق در بخش صنایع و کشاورزی خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محسن بخشایی، امروز 15 تیر، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بالاترین میزان تخفیف پرداخت شده در بخش صنایع بوده است، اظهار کرد: در بحث مدیریت مصرف برق همکاری با صنایع در تابستان از سال‌های گذشته نیز اجرا شده است.
وی به نحوه همکاری صنایع در بحث مدیریت مصرف برق اشاره کرد و گفت: برای همکاری صنایع چند روش مختلف وجود دارد که یکی از این روش‌ها این است که بسیاری از صنایع تعمیرات سالانه برای ماشین آلات  خود برنامه‌ریزی کنند.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد:   در این راستا از صنایع درخواست می‌شود تعمیرات سالانه را به صورتی برنامه ریزی کنند که این تعمیرات و سرویس در زمان تابستان انجام شود.
بخشایی با اشاره به اینکه اگر این سرویس در زمان اوج مصرف برق که در تیر و مردادماه است، انجام شود تخفیف پرداخت شده بیشتر خواهد بود، تصریح کرد: بازه تعمیرات صنایع باید حداقل ۵ تا ۷ روز متوالی باشد و در این مدت کاهش بار به صورت 24 ساعته و باید این میزان کاهش حداقل معادل  ۱۰ درصد مصرف سه ماه گذشته آنان باشد.
وی خاطرنشان کرد: به این دلیل که تعمیرات برخی از صنایع هر چند سال یک بار انجام می‌شود، آن‌ها نیز می‌توانند در این طرح شرکت کنند، به این ترتیب که در زمان اوج مصرف برق که ظهر و سرشب است میزان مصرف خود را حداقل 10 درصد و به مدت حداقل 7 روز کاهش دهند.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد:   در این راستا اگر ۴ ساعت زمان پیک را همکاری کنند، میزان انرژی و توانی که می‌توانستند استفاده کنند و صرفه جویی کرده‌اند، را محاسبه و بهای آن را با اعمال ضرایب بالاتر به صورت تخفیفات مستقیم در قبوض آنان اعمال می‌کنیم.
بخشایی بالاترین رقم تخفیفی که پرداخت می‌شود را در بخش صنایع عنوان و اظهار کرد: سال گذشته یک میلیارد تومان تخفیف به صنایع و کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که حدود ۹۰۰ میلیون تومان آن در بخش صنعت بوده است.
وی با اشاره به اینکه در بحث صنایع، علاوه بر طرح تعمیرات و تعطیلات سالانه و همکاری در پیک مصرف چندین طرح دیگر نیز وجود دارد، افزود: یکی از این طرح‌ها، تحت عنوان ذخیره عملیاتی اجرا می‌شود.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با بیان اینکه در راستای اجرای  مدیریت بار مطمئن و برنامه ریزی شده این طرح اجرا می‌شود، بیان کرد: تعدادی از صنایع بزرگ استان در زمانی که ما نیاز به کاهش بار اضطراری داریم، با شرکت در این طرح و کاهش بار خود احتمال اعمال مدیریت بار روی سایر مشترکان را به حداقل می‌رسانند.
بخشایی با اشاره به اینکه در این راستا صنایع در طرح ذخیره عملیاتی ثبت نام می‌کنند و تنها برای آماده بودن برای کاهش بار در مدت تابستان پاداشی به آنان داده می‌شود، افزود: اگر در این مدت نیز شرکت ناچار به درخواست همکاری اضطراری از این صنایع شود، مبالغ پاداش بسیار خوبی به آن‌ها پرداخت خواهد کرد.
وی تصریح کرد: روش دیگر این است که صنایع به جای تعطیل روز جمعه، یکی دیگر از روزهای هفته را تعطیل کنند و در این راستا میزان انرژی که صرفه جویی کرده‌اند به صورت تخفیف به صنعت مزوبر برگرداننده و محاسبه می‌شود، ضمن اینکه قیمت تعرفه روز جمعه کمتر محاسبه می‌شود.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی یادآور شد:   تمام این مشوق‌ها از نظر ریالی برای صنایع مشوق مالی خیلی خوبی است و می‌توانند از این طریق به صنعت کمک کند چراکه در صورت مدیریت بار بدون برنامه و سراسری این صنایع بیشتر آسیب خواهند دید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۰۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برق , صنایع