سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳
نماینده بعثه رهبری در حج و زیارت بیان کرد:

وحدت، عنصر اصلی مورد توجه در کلاس‌های آموزشی حجاج

نماینده بعثه رهبری در حج و زیارت بیان کرد: وحدت، عنصر اصلی مورد توجه در کلاس‌های آموزشی حجاج است.
وحدت، عنصر اصلی مورد توجه در کلاس‌های آموزشی حجاج
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم، ابوالفضل نوفرستی، مدیرکل حج و زیارت استان، امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از ۴۷هزار نفر-ساعت برنامه آموزشی حجاج که یکی از این نکات آموزشی پرهیز از بازارگردی در ایام سفر بوده است، خبر داد و گفت:تعیین هدف، آگاهی کامل، ضرورت فراگیری مناسک، انتخاب همراهان شایسته، لوازم سفر، توبه و استغفار، صدقه، اخلاق حاجی، مهرورزی، سلام به همسفران، ترک ناسازگاری، سفرنامه نویسی، زینت دادن اسلام ناب، توجه به اوقات نماز، پرهیز از اسراف، توجه به عزت و کرامت زوار ایرانی، بازگو نکردن خاطرات تلخ، رعایت نکات بهداشتی و به ویژه حفظ ارزش‌های اخلاقی ایرانی از جمله نکاتی است که در ۱۰ جلسه آموزشی قبل از سفر، مورد توجه قرار گرفته‌است.
وی میانگین سنی زائران عازم سرزمین وحی را ۵۵ سال ذکر کرده و افزود:در تمام برنامه های آموزشی خود تنوع سنی را مدنظر قرار داده‌ایم و پرواز زوار استان از ۲۵ تیرماه از فرودگاه بین‌المللی بیرجند آغاز و تا بیست و نهم ادامه خواهدداشت و طی این مدت ۲ هزار و پانصد زائر به سرزمین وحی عازم می‌شوند.
نوفرستی از اعزام ۱۷ کاروان به سرزمین وحی خبرداد و نیز خاطرنشان کرد:از این تعداد، یک کاروان از بیرجند خواهد بود. همه ساله تعدادی از زوار، بخشی از هزینه ولیمه خود را به کارهای عام المنفعه همانند مدرسه‌سازی، کنگره شهدا و ساخت مسجد اختصاص می‌دهند؛ امسال نیز حدود ۱۰۰میلیون تومان از این کمک‌ها به مناطق سیل‌زده کشور اختصاص یافت.


وحدت، عنصر اصلی مورد توجه در کلاس‌های آموزشی حجاج
حجت الاسلام والمسلمین اوحدی، نماینده بعثه رهبری در حج و زیارت از وجود ۱۶کاروان در استان خبر داد و گفت:۲کاروان از این تعداد مربوط به اهل سنت است که برنامه‌های فرهنگی و آموزشی آن را روحانیون برگزار می‌کنند.
نمابنده بعثه رهبری ادامه داد:محوریت برگزاری کلاس ها برپایه چند هدف اصلی است که مهمترین آنها وحدت است که می بایستی به افراد آموزش دهیم که نباید فرقه های شیعه و سنی را از هم جدا کنند، بلکه باید در جامعه باوجود تمام اختلافات بین فتواهای شیعه و سنی یک زندگی اجتماعی مسالمت‌آمیز داشته باشیم.
وی با بیان اینکه زائرانی که عازم سرزمین وحی می‌شوند، آنگونه که می روند نباید بازگردند و لازم است که تحولی در آنان صورت گیرد، اظهار داشت:برای ایجاد تحول در افراد، تلاوت قرآن در مسجدالحرام و مسجدالنبی، حفظ قرآن، برگزاری مسابقات در همین زمینه و نیز اهدای جوایز به افراد، از جمله برنامه های اجرایی در مکه است.


فرودگاه استان، از لحاظ کیفیت جزو ۳ ایستگاه برتر کشور
سلامی، مدیرکل فرودگاه های استان در حاشیه این دیدار اظهار داشت:امسال، سومین سالی است که زوار استان از فرودگاه بین‌المللی بیرجند عازم سرزمین وحی می‌شوند و با زحماتی که مدیران و مجموعه فرودگاه متحمل شدند، در چند سال اخیر زیرساخت‌های خوبی در فرودگاه استان طرحریزی شد که باعث شد فرودگاه بیرجند جزو ایستگاه‌های پروازی باشد.
وی افزود:فرودگاه استان، از لحاظ کیفیت جزو ۳ ایستگاه برتر کشور و از نظر تعداد، در مقام دهم است و امسال ترمینالی به مساحت ۴ هزار و ۱۵۰متر درحال راه‌اندازی است که حدود سه برابر ظرفیت موجود به آن اضافه شده است.
سلامی در پایان گفت: حدود ۲۰ پرواز رفت و برگشتی، زوار را به عربستان می رساند.

انتهای پیام/4

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۳۱۲۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وحدت , حج